طبق گفته فرمانده مرزبانی ناجا، زمان آزادی مرزبانان ربوده شده مشخص نیست.

به گزارش جماران؛ فرمانده مرزبانی ناجا گفت: زمان آزادی مرزبانان ربوده شده در مرز میرجاوه مشخص نیست.

سردار قاسم رضایی در زاهدان با اشاره به موضوع مرزبانان ربوده شده در مرز میرجاوه‌ گفت: طبق آخرین اطلاعاتی که در اختیار داریم دو مرزبان ربوده شده در سلامت کامل هستند اما همچنان زمان آزادی آنها مشخص نیست.

وی افزود: پیاده روی اربعین حسینی در امنیت کامل برقرار شد و با مدیریت الهی بین دو‌ کشور پرچم بیرق امام رضا (ع) و امام حسین (ع) در مرز مهران و کشور عراق تبادل و توسط مرزبانان برافراشته شد و این نشانه یک دیپلماسی فرهنگی - اجتماعی و مدیریت دینی است.

وی با اشاره به روابط میان کشورهای همسایه اظهار کرد: روابط خوبی میان ما و کشورهای قطر، کویت و امارات برقرار و نشست هایی برقرار شده که توافقات ملی و منطقه ای را رقم زده است.

فرمانده مرزبانی ناجا افزود: با کشور آذربایجان و ترکیه هم اندک چالش های مرزی داشتیم که اکنون برطرف شده و مدیریت میدانی در مرزها در حال انجام است، تعاملات عمیق ما با آذربایجان بر تحکیم روابط افزوده است و برگزاری مراسم تحویل سال مشترک در نقطه صفر مرزی از جمله این تعاملات است.

سردار رضایی گفت: روابط ما با ترکمنستان بسیار مطلوب است و اخیرا بازدیدهایی در نقطه مرزی بین دو کشور انجام شده است اما در رابطه با افغانستان می شود به برخی ناملایمات امنیتی در این کشور اشاره کرد .

وی ادامه داد: امسال در کل ۵۷تن مواد مخدر کشف شده است که نسبت به مشابه سال قبل ۶۰ درصد افزایش کشفیات داشتیم.

فرمانده مرزبانی ناجا بیان کرد: در بازدیدی که از جنوب استان داشتیم مشاهده کردیم اقدامات و همکاری خوبی با کشور پاکستان انجام شده است و پاکستان مدیریت بهتری نسبت به سال گذشته در مرزها دارد.

وی گفت: هنوز بخشی از گروه‌ها و اشرار و افراد متواری در خاک پاکستان هستند که باید از طرف دولت پاکستان رسیدگی شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.