گفته شده است که سفارت روسیه در تهران خبر داده است، مراسم رسمی ریختن بتن ریزی ۱۰ نوامبر است و این اقدام به معنی شروع به کار رسمی عملیات عملی ساخت واحد دوم نیروگاه هسته‌ای بوشهر است.

به گزارش جماران؛ خبرگزاری ریانووستی روسیه به نقل از سفارت روسیه در تهران اعلام کرده است که ساخت واحد دوم نیروگاه بوشهر ۱۹ آبان ماه امسال آغاز می‌شود.

در این خبر که امروز دوشنبه منتشر شد، گفته شده است که سفارت روسیه در تهران خبر داده است، مراسم رسمی ریختن بتن ریزی ۱۰ نوامبر است و این اقدام به معنی شروع به کار رسمی عملیات عملی ساخت واحد دوم نیروگاه هسته‌ای بوشهر است.

چندی پیش «بهروز کمالوندی» درباره همکاری ایران و روسیه در نیروگاه بوشهر گفته بود: عملیات احداث نیروگاه ۲و ۳ مطرح است که از نظر زمانی ۳-۴ ماه از زمان پیش بینی شده جلوتر است و اگر دو سال است که کار را شروع کردیم حدود دو سال و چهار ماه جلو آمدیم.

سخنگوی سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: یک اقدام احمقانه آمریکائی ها این بود که اعلام کردند نیروگاه‌های جدید بوشهر تحت تحریم است. در حالی که روسیه در حال احداث این واحدهاست و گفته تحریم‌های آمریکا را قبول ندارد و اجرا نمی‌کند. بنابراین اقدام آمریکا فقط یک حرف است و نمی‌تواند مانعی ایجاد کند.

براساس برنامه‌ای که پیشتر اعلام شده بود، سال ۲۰۲۴ دومین واحد نیروگاه بوشهر به صورت روشن تحویل ایران می‌شود و سال ۲۰۲۶ نیز برق سومین نیروگاه وارد شبکه انتقال انرژی خواهد شد که در مجموع توان تولید برق هسته‌ای با یک هزار مگاوات نیروگاه اول، به بیش از سه هزار و ۱۰۰ مگاوات افزایش خواهد داد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.