سرپرست اداره تعاون، کارورفاه اجتماعی شهرستان شوش گفت: با توجه به پیگیری مشکلات کارگران هفت تپه و تلاش فرماندار شوش حقوق مردادماه پرداخت شد و بزودی دیگر مشکلات کارگران نیز پیگیری و رفع می شوند.

به گزارش جماران؛ سرپرست اداره تعاون، کارورفاه اجتماعی شهرستان شوش گفت: پیگیری لازم از طریق فرماندارو اعضای شورای تامین شهرستان شوش برای تحقق مطالبات کارگران هفت تپه در حال انجام است.

ثامر تمیمی جمعه شب اظهار داشت: برای رفع مشکلات و تامین مطالبات کارگران، فرماندار و اعضای شورای تامین شهرستان شوش از هیچ تلاشی دریغ نمی شود.

وی افزود: با توجه به پیگیری مشکلات کارگران هفت تپه و تلاش فرماندار شوش حقوق مردادماه پرداخت شد و بزودی دیگر مشکلات کارگران نیز پیگیری و رفع می شوند.

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شوش اظهار داشت: حفظ وحدت و آرامش، اورهال کارخانه و توجه به کشاورزی را مهمترین موضوعی دانست که کارگران باید به آن توجه کنند.

اعتراضات کارگران هفت تپه از چندی پیش نسبت به خصوصی سازی کارخانه از سرگرفته شده است. این کارگران همچنین خواستار بازگشت به کار کارگرانی شدند که از ابتدای مهرماه امسال قرارداد آنها تمدید نشده است.

کشت و صنعت هفت تپه قدیمی ترین کارخانه تولید شکر از نیشکر در کشور است که نیم قرن از تاسیس آن می گذرد و طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.  

جمعیت کارکنان شاغل در این شرکت بزرگ تولید شکر به صورت رسمی، پیمانی، قراردادی و پیمانکاری در بخش های مختلف پنج هزار و ۵۰۰ نفر اعلام شده است.  

شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه با ۲۴ هزار هکتار وسعت اراضی و کارخانه، در ۱۵کیلومتری شهر شوش در شمال استان خوزستان واقع است.  

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.