رئیس دفتر رییس جمهور امکانات و تسهیلات فراهم شده برای تردد راحت و آسان زائران را غیر قابل مقایسه با سال های گذشته دانست و گفت: دولت خدمت به زائران ابا عبدالله الحسین(ع) را وظیفه خود می داند و به آن افتخار می کند.

به گزارش جماران؛ دکتر محمود واعظی روز پنج شنبه در جریان بازدید از پایانه مرزی مهران در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به حضور پرشور مردم در راهپیمایی اربعین امسال اظهارداشت: جمعیت زائران حسینی نسبت به سال گذشته بیش از سه برابر شده است و خوشبختانه با همت مسولین و مردم وبرنامه ریزی های انجام شده ، تمهیدات و امکانات خوبی در این زمینه ایجاد شده است.

 وی با اشاره به احداث و تعریض جاده ها و پل ها در مسیر تردد زوار،اضافه کرد : بواسطه امکانات ایجاد شده، پارسال در همین زمان در طول ۲۴ ساعت، حدود ۶۰ هزار تردد از مرز مهران انجام می شد و این رقم امسال به بیش از ۱۸۰ هزار نفر رسیده است. ضمن اینکه ظرفیت پارکینگ ها نیز از۷۰ هزار خودرو به بیش از ۲۰۰ هزار خودرو افزایش یافته است و البته در کنار این اقدامات برای اسکان و سایر نیازمندی های زائران نیز تمهیدات مناسبی در نظر گرفته شده و مصمم هستیم این مسیر را تا رسیدن به نقطه مطلوب ادامه دهیم.

دکتر واعظی راهپیمایی اربعین را اجتماع عظیم دینی، مذهبی و سیاسی و باعث افتخار جهان اسلام توصیف کرد و گفت: مسلمانان با این اجتماع حماسی خود به دشمنان ملت ها نشان می دهند که با وحدت و همدلی می توان کلیه مشکلات جهان اسلام و منطقه را به بهترین شکل ممکن حل و فصل کرد.

رئیس دفتر رئیس جمهور در ادامه با قدردانی از دولت و ملت عراق برای میزبانی از سیل عظیم زایران، اظهارامیدواری  کرد  زائران با امنیت و رفاه کامل ، مراسم اربعین را برگزار کرده و به خانه خود برگردند.

وی با تاکید بر اهتمام دولت برای تامین تسهیلات کافی برای زائران گفت: همه دستگاههای دولتی و غیر دولتی در کنار مردم با کمال افتخار و با روحیه و انگیزه مضاعف در مسیر خدمتگزاری به زائران حضور و مشارکت شبانه روزی دارند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.