اخبار مرتبط

امیر حاتمی تصریح کرد: صنعت دفاعی با توجه به پیشرفت های برجسته آن امروز از توان طراحی محصولات و دستاوردهای بزرگ و سامانه‌ای برخوردار شده است که می تواند به عنوان پیشرو و پیشرانِ تجمیع و تمرکز داشته‌های فناورانه کشور عمل کند.

به گزارش جماران؛ وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: صنعت دفاعی با توجه به پیشرفت‌های برجسته امروز از توان طراحی محصولات و دستاوردهای بزرگ و سامانه‌ای برخوردار شده است که می‌تواند به عنوان پیشرو و پیشرانِ تجمیع و تمرکز داشته‌های فناورانه کشور عمل کند.

به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ امیر حاتمی روز شنبه در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین وزارت دفاع و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با آرزوی قبولی طاعات و عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) هدف از امضاء این تفاهم نامه را بهره گیری هر چه بیشتر از توان متخصصین، دانشمندان، دانشگاه ها و شرکت های دانش بنیان در راستای تقویت بنیه دفاعی و استفاده حداکثری از رسوب این فناوری ها در اقتصاد کشور دانست.

وی افزود: همکاری وزارت دفاع و معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری در طول سالیان گذشته همواره به شکل مستقیم و غیرمستقیم ادامه داشته است که از آثار و نتایج آن پیشرفت های چشمگیری را درحوزه علم و فناوری کشور شاهد بودیم و جا دارد از تلاش های این عزیزان و اهتمام ویژه سورنا ستاری صمیمانه تشکر کنم.

وزیر دفاع با بیان اینکه با امضای این موافقت نامه مقرر شده است یک الگوی جدیدی برای توسعه همکاری های دو جانبه طراحی و اجرا شود، اظهار داشت: با پیاده سازی این الگو، از یک طرف همکاری و مشارکت متخصصین، هسته‌های نوآور و شرکت‌های دانش بنیان در توسعه فناوری های دفاعی بیشتر و مؤثرتر خواهد شد و از طرف دیگر حمایت های قانونی و مالی از این فرایند صورت می گیرد و در نهایت بسترسازی لازم برای تجاری سازی فناوری ها و محصولات شرکت‌های همکار با بخش دفاعی تقویت خواهد شد.

امیر حاتمی با بیان اینکه ظرفیت‌ها و توان علمی و فناورانه زیادی در کشور ایجاد شده است که به صورت بخشی و جزء جزء مورد استفاده قرار می‌گیرند، بیان کرد: تجمیع و تمرکز این ظرفیت‌ها می تواند آورده های بسیار بزرگتر و با اهمیت تری را  برای کشور و ملت عزیز به ارمغان آورد که تاکنون کمتر به آن توجه و یا حداقل متناسب با اندازه این توان موجود، مورد بهره برداری قرار نگرفته است.

وی تصریح کرد: صنعت دفاعی با توجه به پیشرفت های برجسته آن امروز از توان طراحی محصولات و دستاوردهای بزرگ و سامانه‌ای برخوردار شده است که می تواند به عنوان پیشرو و پیشرانِ تجمیع و تمرکز داشته‌های فناورانه کشور عمل کند.

وزیر دفاع خاطرنشان کرد: براساس مفاد این توافقنامه در نظر است در حوزه های مورد نیاز و اولویت دار دفاعی از قبیل هوایی، فضایی، زیستی و شناختی محصولات برجسته ای طراحی شود که بتواند برای بخش دفاع برتری ایجاد نماید و به تلاش های فن آورانه کشور جهت و رویکرد روشنی را ارائه کند تا از این طریق بتوانیم از تجمیع و تمرکز فن آوری ها حداکثر بهره برداری را داشته باشیم.

امیر حاتمی در خصوص همکاری مشترک وزارت دفاع و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه کرد: این تفاهمنامه در راستای تحقق منویات و تدابیر مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری، بستر مشارکت و همکاری طرفین برای بهره گیری همه جانبه از ظرفیت های ملی  و سرازیر شدن فناوری های بومی به حوزه های  دفاعی و ارتقای بهره وری اقتصادی را موجب خواهد شد.

وی یادآور شد: امیدوارم این گام نقطه عطفی برای پیشرفت کشور و تقویت فعالیت متخصصین، هسته های نوآور شرکت های دانش بنیان و صنعت کشور به ویژه صنایع دفاعی باشد که در عین حال این کار موجب اجرای بخش های مهمی از تدابیر فرماندهی معظم کل قوا و تأکیدات ریاست جمهوری خواهد شد.

مدت زمان اجرای این تفاهم نامه از زمان امضاء ۳ سال تعیین شده است که با موافقت طرفین قابل تمدید خواهد بود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.