یک نماینده مجلس در مورد آثار این طرح گفت: به نظر می رسد حذف چهارصفر از پول ملی در شاخص‌های اقتصادی اثرگذار نباشد اما جنبه روانی مثبتی در سطح جامعه خواهد داشت.

به گزارش جماران؛ نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح حذف چهارصفر از پول ملی، طرحی کامل و شسته و رفته است که می‌تواند در مجلس رای نمایندگان را دریافت کند.

هادی بهادری افزود: پیش‌بینی من این است که این طرح دولت که کار کارشناسی خوبی روی آن انجام شده، در مجلس رای بیاورد.

وی در مورد آثار این طرح نیز اضافه کرد: به نظر می رسد حذف چهارصفر از پول ملی در شاخص‌های اقتصادی اثرگذار نباشد اما جنبه روانی مثبتی در سطح جامعه خواهد داشت.

وی با تاکید بر اینکه ملت ایران در حال حاضر با «تومان» کار می‌کنند و حذف چهار صفر هم می‌تواند در بهبود کار اقتصادی مردم اثر خوبی داشته باشد، بیان کرد: فعالان اقتصادی هم با ارقام بسیار طولانی کار میکنند و با اجرای این طرح درصد خطاها و خوانش و نوشتار کاهش می‌یابد.  

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در خصوص طرح مالیات بر عایدی سرمایه نیز توجه به بخش دلالی را مورد تاکید قرار داد و گفت: این طرح در ابتدا می‌تواند در حوزه ارز و سکه و سپس در حوزه مساکن خالی اجرایی شود.

بهادری همچنین از تعیین تکلیف معلمان نهضت سوادآموزی پیش از سال ۱۳۹۲ خبر داد و افزود: طبق قانون ساماندهی معلمان و آموزشیاران نهضت سوادآموزی، به زودی این معلمان به صورت حق التدریسی به‌کار گرفته می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه برای استخدام این افراد آزمون ویژه‌ای برای آموزگاران برگزار می‌شود، اظهار داشت: یکهزار و ۲۰۰ نفر در آذربایجان‌غربی مشمول این طرح می‌شوند که از این تعداد ۳۵۰ نفر مربوط به میاندوآب و ۱۰۰ نفر مربوط به ارومیه است.

طرح حذف چهار صفر از پول ملی در هیات دولت به تصویب رسیده و طبق گفته مدیران حوزه اقتصادی دولت، قرار است به صورت لایحه تقدیم مجلس شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.