وزارت خارجه امریکا تلویحا جواب داده است که توئیتر و اینستاگرام خصوصی هستند و درخواست بخش فارسی را به این شرکتها ارجاع داده است.

به گزارش جماران؛ بخش فارسی صدای آمریکا در اقدامی مستقل کلمه «services» در بخش چهارم فرمان اجرایی ترامپ در روز 24 ژوئن درباره تحریم رهبر ایران را به اضافه شدن نام ظریف به لیست SDN ربط داده و نتیجه گرفته است که باید اکانت وزیر خارجه ایران پس از تحریم ظریف، مسدود شود.

اما وزارت خزانه‌داری به درخواست بخش فارسی صدای آمریکا پاسخ صریح نداده اما وزارت خارجه امریکا تلویحا جواب داده است که توئیتر و اینستاگرام خصوصی هستند و درخواست بخش فارسی را به این شرکتها ارجاع داده است.

اما بعدا مورگان اورتاگوس سخنگوی وزارت خزانه‌داری به بخش فارسی صدای آمریکا گفت او {ظریف} هنوز توئیت می‌کند و این بد است که مردم ایران نمی‌توانند توئیت کنند.

از سوی دیگر مدیر ارتباطات جهانی توئیتر، ایان پلانکت به ایمیل بخش فارسی جواب داده و گفته کامنتی روی اکانت مورد نظر به دلیل حفظ حریم شخصی و به دلایل امنیتی ندارد.

استفانی اوتوای مدیر ارتباطات سیاستگذاری اینستاگرام گفت فیس بوک{مالک اینستاگرام} توضیحی برای درخواست بخش فارسی ندارد./ توییت پرس

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.