اخبار مرتبط

وزیر امورخارجه فرانسه در ادامه با ابراز نگرانی درباره بیانیه اخیر کشورمان درخصوص کاهش تعهدات برجامی‌اش افزود: درست است که موضع آمریکا برای افزایش فشار و تحریم‌ها به نفع ما نیست اما این نوع از اولتیماتوم ایران نیز از نظر ما مناسب نیست.

به گزارش جماران؛ وزیر امورخارجه فرانسه با بیان اینکه تحریم‌های آمریکا علیه ایران به نفع اروپا نیست، گفت: اولتیماتوم ایران درخصوص برجام نیز برای ما مناسب نیست.

ژان ایو لودریان روز دوشنبه (امروز) در بروکسل تاکید کرد که اروپا کماکان خواهان باقی ماندن ایران در توافق هسته‌ای است.

لودریان در ادامه با ابراز نگرانی درباره بیانیه اخیر کشورمان درخصوص کاهش تعهدات برجامی‌اش افزود: درست است که موضع آمریکا برای افزایش فشار و تحریم‌ها به نفع ما نیست اما این نوع از اولتیماتوم ایران نیز از نظر ما مناسب نیست.

وی به اظهارات هفته گذشته رئیس جمهور کشورمان اشاره دارد که گفته بود اگر اروپا در یک مهلت ۶۰ روزه برجام را حفظ نکند، ایران وارد فازهای جدیدی در کاهش تعهدات برجامی خود خواهد شد.

این تصمیم ایران با واکنش دیگر طرف‌های توافق، به‌ویژه اروپایی‌ها مواجه شد. اتحادیه اروپا به همراه انگلیس، فرانسه و آلمان بیانیه‌ای منتشر کردند و با ابراز نگرانی درباره تصمیم اخیر ایران خواستار ادامه پایبندی تهران به تعهداتش در برجام شدند.

وزیران امورخارجه آلمان، اتریش، انگلیس و هلند که همگی برای شرکت در نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا به بروکسل رفته‌اند بر ادامه اجرای برجام تاکید کرده‌اند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.