اخبار مرتبط

ابتکار در دیدار سفیر بلژیک مطرح کرد:

محور اصلی این نشست چگونگی راه اندازی و تداوم مناسبات اقتصادی با ایران با وجود تحریم های یکجانبه آمریکا علیه این کشور است.

به گزارش جماران؛ وزیران خارجه اتحادیه اروپا در نشست روز دوشنبه خود در مورد توافق هسته ای ایران بحث و تبادل نظر می کنند.

خبرگزاری د.پ.آ آلمان یکشنبه شب از برگزاری نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا با موضوع تلاش برای حفظ توافق هسته ای برجام خبر داد. 

براین اساس محور اصلی این نشست چگونگی راه اندازی و تداوم مناسبات اقتصادی با ایران با وجود تحریم های یکجانبه آمریکا علیه این کشور است. 

این درحالی است که درصورت ناتوانی اروپایی ها از یافتن راه حلی در این خصوص، بیم خروج ایران از برجام و ازسرگیری برنامه هسته ای این کشور می رود. 

در پی فشارهای آمریکا به ایران و تلاش واشنگتن برای توقف صادرات نفت این کشور، تهران به اروپا 60 روز مهلت داده است تا با اقداماتی عملی، زمینه حفظ برجام را فراهم کند و تهدید کرده در غیراین صورت گام های دیگری را برای توقف تعهدات برجامی اش برمی دارد. 

تعیین ضرب‌الاجل 60 روزه ایران به طرف‌های اروپایی، در نوع خود می‌تواند محرک اروپا در عمل به وظایف برجامی‌اش باشد. آنچه نباید از تیررس تحلیل‌ها دور بماند، توجه به مسیر طی‌ شده ایران در دست‌یافتن به فناوری هسته‌ای است که در سال 91 طرف غربی را برای مذاکره با کشورمان مجاب کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

ابتکار در دیدار سفیر بلژیک مطرح کرد:

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.