یک مقام صهیونیستی تشدید درگیری‌ها در با مبارزان فلسطینی و شلیک موشک‌های مقاومت را دلیل توقف تولید گاز طبیعی از این میدان فراساحل اعلام کرد.

به گزارش جماران؛ رژیم صهیونیستی مجبور شد تولید گاز طبیعی از میدان گازی فراساحلی که نزدیک نوار غزه قرار دارد را متوقف کند.

وزیر انرژی رژیم صهیونیستی روز یکشنبه اعلام کرد با توجه به درگیری‌های روزهای اخیر در مرز غزه، تولید گاز طبیعی از میدان گازی فراساحل «تمار» به طور موقت متوقف شده است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، این مقام صهیونیستی تشدید درگیری‌ها در با مبارزان فلسطینی و شلیک موشک‌های مقاومت را دلیل توقف تولید گاز طبیعی از این میدان فراساحل اعلام کرد.

رژیم صهیونیستی بخش عمده‌ای از نیاز گاز طبیعی خود را از این میدان تولید می‌کند. این میدان گازی در فاصله ۹۰ کیلیومتری آب‌های عمیق دریای مدیترانه قرار دارد، اما سکوهای تولید گاز آن در فاصله ۲۵ کیلومتری جنوب سرزمین‌های اشغالی است.

نوار غزه که در حال حاضر با نظامیان رژیم صهیونیستی در حال مبارزه است، از روی سکوهای این میدان گازی قابل رؤیت بوده و سکوهای آن در تیررس موشک‌های مقاومت قرار دارند.

«یوال اشتینیتز» وزیر انرژی رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای فوری اعلام کرد که تولید برق نباید متقوف شود و این بدان معناست که با توقف تولید گاز از این میدان، استفاده از سوخت‌های فسیلی نظیر گازوئیل و نفت افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.