اخبار مرتبط

نماینده اتحادیه اروپا در امور افغانستان که به منظور رایزنی های سیاسی به تهران سفر کرده است دیروز چهارشنبه ٢٧ فروردین ماه ، یک روز کاری را در وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی گذراند.

به گزارش جماران؛ نماینده اتحادیه اروپا در امور افغانستان در سفر به تهران آمادگی این اتحادیه را برای همکاری با ایران در راستای حفظ و تقویت صلح در افغانستان اعلام کرد.

«رولاند کوبیا» نماینده اتحادیه اروپا در امور افغانستان که به منظور رایزنی های سیاسی به تهران سفر کرده است دیروز چهارشنبه ٢٧ فروردین ماه ، یک روز کاری را در وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی گذراند و به طور مشروح ابعاد مختلف تحولات افغانستان را با مرتضی سرمدی قائم مقام، عباس عراقچی معاون سیاسی و موسوی مدیرکل آسیای غربی وزارت امور خارجه مورد بحث و بررسی قرار داد.

در این ملاقاتها طرف ایرانی با توجه به این که امروز صلح مطالبه عمومی تمام مردم افغانستان است ضمن تاکید بر ضرورت توجه به نقش محوری قانون اساسی افغانستان در تمامی مذاکرات و اصل گفتگوهای صلح بین الافغانی بر اهمیت حفظ دستاوردهای مردم افغانستان در هجده سال گذشته تاکید کرد.

کوبیا نیز در ملاقاتهای خود ضمن تاکید بر همسویی های فراوان بین مواضع و دیدگاههای اتحادیه اروپایی در خصوص برقراری صلح در افغانستان با دیدگاههای جمهوری اسلامی ایران آمادگی اتحادیه را برای همکاری با جمهوری اسلامی ایران در راستای حفظ و تقویت صلح در افغانستان اعلام کرد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.