اخبار مرتبط

توییت وزیر ارتباطات درباره اجلاس ورشو:

وزیر خارجه آمریکا در اظهارات بی‌اساس خود مدعی شد: ایران یک تهدید مهم است. مقابله با این تهدید عامل دستیابی به صلح در خاورمیانه است.

به گزارش جماران؛ وزیر خارجه آمریکا در سخنان امروز خود در کنفرانس ورشو بر لزوم همکاری کشورهای مختلف برای حل مشکلات خاورمیانه تاکید کرد و مدعی شد: صلح و امنیت منطقه بدون مقابله با ایران ممکن نیست.

به نقل از اسکای نیوز، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا در سخنان امروز -پنج‌شنبه- در کنفرانس ورشو ضمن تاکید بر آغاز دوره جدیدی از همکاری برای مقابله با چالش‌های خاورمیانه اظهار کرد: هیچ کشوری نمی‌تواند در این عرصه و برای حل مشکلات خاورمیانه بی‌طرف باشد.

پومپئو تاکید کرد: باید گام‌های اجرایی برای حل مشکلات خاورمیانه برداشته شود و هیچ کشوری نمی‌تواند برای حل چالش‌های منطقه بی‌تفاوت باشد.

وی در ادامه اظهارات بی‌اساس خود مدعی شد: ایران یک تهدید مهم است. مقابله با این تهدید عامل دستیابی به صلح در خاورمیانه است.

ایالات متحده و لهستان که این کنفرانس را میزبانی می‌کنند مدعی هستند که هدف این نشست  ارتقای صلح و امنیت در خاورمیانه است اما به نظر می‌رسد تلاش آنها بیشتر بر انزوای ایران متمرکز است.

این در حالی است که ایران این نشست را به عنوان یک «سیرک» آمریکایی ضدایرانی توصیف و آن را محکوم کرده است.

پمپئو همچنین در واکنش به اظهارات نتانیاهو مدعی شد: صلح و امنیت در منطقه بدون مقابله با ایران ممکن نیست.

وزیر خارجه آمریکا درباره ماهیت این نشست اظهار کرد: این کنفرانس منعکس‌کننده تمایل رئیس‌جمهوری آمریکا به اتحاد کشورها برای تعامل در حل بحران‌های منطقه است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

توییت وزیر ارتباطات درباره اجلاس ورشو:

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.