اخبار مرتبط

همتی، رئیس کل بانک مرکزی:

رحمانی فضلی بیان کرد: اخیرا لیست کالاهای عرضه در بازارچه‌های مرزی را به منظور بازنگری به هیات دولت ارائه دادیم؛ تخفیف ۲۰ تا ۳۰ درصدی را برای واردات از این بازارچه‌ها پیشنهاد کردیم که به جلوگیری از امر قاچاق کمک بزرگی کرد.

به گزارش جماران؛ ​وزیر کشور با بیان اینکه ارائه ارز با ثبت سفارش و از مجاری بانک‌ها صورت می گیرد، گفت: پیش‌تر قاچاقچی هم به راحتی پول خود را به ارز تبدیل می‌کرد، اما با این اقدام دیگر انجام این کار برای قاچاقچیان ممکن نیست.

عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه همایش معماری دفاعی و امنیتی نظام اسلامی که امروز- دوشنبه- در دانشگاه عالی دفاع ملی برگزار شد، در جمع خبرنگاران در رابطه با مقابله با قاچاق، افزود: پیش از این برخی از مناطق و بازارها غیر رسمی بود که با مصوبه دولت بازارچه های مرزی شکل گرفته است که کالاهای ویژه و مشخصی که امکان ورود دارد در این بازارچه‌ها عرضه می‌شوند و با نظم خوبی در این بازارچه‌ها مواجه هستیم. 

**لیست کالاهای عرضه در بازارچه‌های مرزی را به منظور بازنگری به هیات دولت ارائه دادیم 

وزیر کشور بیان کرد: اخیرا لیست کالاهای عرضه در بازارچه‌های مرزی را به منظور بازنگری به هیات دولت ارائه دادیم؛ تخفیف ۲۰ تا ۳۰ درصدی را برای واردات از این بازارچه‌ها پیشنهاد کردیم که به جلوگیری از امر قاچاق کمک بزرگی کرد. 

رحمانی فضلی مناطق غیر رسمی را نامناسب توصیف کرد و ادامه داد: این مناطق در غرب کشور، بیشتر از طرف عراق به طور جدی کنترل شد. 

وی اعلام کرد: در مورد برندها و اقلام تقلبی در ستاد تصمیم گرفتیم و اتحادیه ها را مسئول کردیم تا مردم پول جنس اصلی را بدهند و کالای تقلبی نخرند. در این زمینه فرصت داده ایم و اگر در این فرصت اقدام مناسب انجام نشود خودمان اقدام می‌کنیم. 

وزیر ‌کشور عنوان کرد: با توجه به افزایش قیمت ارز و اینکه ارز در اختیار افرادی که اقدام به قاچاق می کنند، قرار گرفته نشود، اخذ ارز با ثبت سفارش و از مجاری بانک‌ها ارائه می شود، پیش‌تر قاچاقچی مواد مخدر هم پول خود را به ارز تبدیل می‌کرد اما امروز دیگر انجام این کار ممکن نیست. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

همتی، رئیس کل بانک مرکزی:

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.