معاون سیاسی وزیر خارجه گفت: ایران با همکاری اتحادیه اروپا، روسیه و چین و دیگر کشورهایی که شرکای تجاری تهران محسوب می‌‌‌‌شوند، در حال طراحی راه‌‌‌حل‌‌‌هایی برای باز نگه داشتن مسیرهای همکاری هستند.

به گزارش جماران؛ معاون سیاسی وزیر خارجه با بیان اینکه اعضای برجام برای جبران خروج آمریکا در حال برنامه‌ریزی هستند، تاکید کرد: سایر اعضای برجام در تلاشند راه حل‌های عملیاتی طراحی کنند.

سید عباس عراقچی پس از دیدار با شاه‌‌‌محمود قریشی، وزیر امور خارجه پاکستان با بیان اینکه اعضای برجام برای جبران خروج آمریکا در حال برنامه‌‌ریزی هستند، گفت: ایران با همکاری اتحادیه اروپا، روسیه و چین و دیگر کشورهایی که شرکای تجاری تهران محسوب می‌‌‌‌شوند، در حال طراحی راه‌‌‌حل‌‌‌هایی برای باز نگه داشتن مسیرهای همکاری هستند.

وی افزود: سایر اعضای برجام در تلاشند راه‌‌حل‌‌های عملیاتی طراحی کنند تا تحریم‌های یکجانبه آمریکا نتواند اجرای موفق برجام را تحت تاثیر قرار دهد.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه درخصوص رایزنی‌هایش با وزیر امور خارجه پاکستان هم اظهار داشت: آخرین پیگیری‌‌‌های انجام شده درخصوص مرزبانان ایرانی ربوده شده و آزادی آنان، یکی از موضوعات مهمی که در دیدارها با طرف پاکستانی مطرح شد. 

عراقچی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران از تلاش‌‌ها و اقدامات دولت پاکستان برای آزادی پنج نفر از مرزبانان ربوده شده تشکر می‌‌کند و معتقدیم که تلاش‌‌های دولت اسلام‌‌آباد ادامه می‌‌یابد، تا دیگر مرزبانان نیز آزاد شوند. 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.