افسر ارشد ارتش رژیم صهیونیستی گفت: قدرت بازدارندگی که حماس در دور اخیر درگیری ‌ها برابر رژیم صهیونیستی محقق کرد، بسیار کارآمدتر و موثرتر از توان بازدارندگی از بین رفته اسرائیل است. چهل سال پیش برابر سه کشور عربی جنگیدیم و بر آن ها پیروز شدیم، اما امروز نمی توانیم بر جنبش حماس پیروز شویم.

به گزارش جماران؛ افسر ارشد ارتش رژیم صهیونیستی ضمن انتقاد از سیاست های تل آویو اذعان کرد که این رژیم در بدترین شرایط امنیتی قرار دارد و توان بازدارندگی برابر جنبش حماس در غزه را از دست داده است.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی (سما)، زیکا فوگل از فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی که قبلا رئیس ستاد مشترک ارتش در مناطق جنوبی بود، با انتقاد شدید از مقام های سیاسی تل آویو، آن ها را متهم کرد که امنیت این رژیم را قربانی آینده سیاسی خود کرده اند.

این افسر ارشد اسرائیلی اذعان کرد که رژیم صهیونیستی در بدترین مراحل امنیتی خود قرار دارد.

فوگل افزود: سران سیاسی تل آویو سبب از بین رفتن توان بازدارندگی برابر حماس در غزه شدند، به این دلیل که پست های سیاسی آنان مهم تر از آینده امنیت این کشور است.

وی ادامه داد: قدرت بازدارندگی که حماس در دور اخیر درگیری ‌ها برابر رژیم صهیونیستی محقق کرد، بسیار کارآمدتر و موثرتر از توان بازدارندگی از بین رفته اسرائیل است. چهل سال پیش برابر سه کشور عربی جنگیدیم و بر آن ها پیروز شدیم، اما امروز نمی توانیم بر جنبش حماس پیروز شویم.

فوگل گفت: طی چهار روز درگیری در غزه، در وضعیت بسیار ضعیفی قرار داشتیم، از نظر عملیاتی کاری از دستمان ساخته نبود و در نهایت هم وزیر ارتش نیز استعفا داد.

در همین حال، آویگدور لیبرمن وزیر جنگ مستعفی رژیم صهیونیستی روز جمعه با اعتراف به افزایش قدرت جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در غزه نسبت به این مورد هشدار داد.

طی یک هفته اخیر تنش ها و درگیری ها میان رژیم صهیونیستی و جنبش حماس در نوار غزه افزایش پیدا کرده است که در نتیجه منجر به شکست سیاسی برای تل آویو و ایجاد تغییراتی در نهادهای قدرت این رژیم شده است.

این تنش ها از روز یکشنبه هفته گذشته آغاز شد، زمانی که کماندوهای ارتش رژیم صهیونیستی با خودرویی غیرنظامی وارد منطقه ای درشرق خان یونس شده و 'نوربرکه' از فرماندهان گردان های شهید عزالدین قسام را ترور کردند.

پس از لو رفتن عملیات، نیروهای مقاومت با نظامیان صهیونیست درگیر شدند. به دنبال این جنایت، جنگنده‌های ارتش صهیونیستی اقدام به پشتیبانی از نظامیان این رژیم کرده و شرق خان‌ یونس را بمباران کردند تا این نیروها بتوانند عقب‌ نشینی کنند. در نتیجه این بمباران‌ها شماری از مبارزان فلسطینی به شهادت رسیدند.

در این حمله یک افسر بلندپایه ارتش رژیم صهیونیستی کشته و یک افسر دیگر زخمی شد.

تداوم این درگیری ها در نتیجه منجر به پذیرش آتش بس از سوی تل آویو و حماس شد که به عقیده کارشناسان پذیرش مشروط این آتش بس از سوی رژیم صهونیستی، شکستی بزرگ برای این رژیم به شمار می آید.

از این رو، آویگدور لیبرمن وزیر جنگ رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه در اعتراض به پذیرش آتش بس با غزه از سوی کابینه صهیونیستی از سمت خود استعفا داد.

وزیر مستعفی با انتقاد از سیاست های کابینه صهیونیستی گفت: بر اساس سیاست های کنونی نه تنها اسماعیل هنیه (رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس) بلکه همه سران حماس احساس امنیت می کنند.

از سوی دیگر، یحیی سنوار رهبر حماس در غزه روز جمعه خطاب به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت: غزه مرگ بدی را برای شما رقم می زند.

سنوار با اشاره به اینکه تعداد موشک های مقاومت و دقت آن ها بیشتر شده است، گفت: چشمان مقاومت نمی خوابد و انگشتان مجاهدان ماشه سلاحشان را رها نمی کند.

مقام صهیونیست خواستار ترور رهبران حماس شد

یک مقام رژیم صهیونیستی خواستار ترور تمامی رهبران جنبش مقاومت اسلامی (حماس) شد.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، وزیر صنعت و اقتصاد رژیم اشغالگر قدس خواستار ترور تمامی رهبران جنبش مقاومت اسلامی حماس و تخریب خانه های آنان شد. 

ایلی کوهین در گفت و گو با شبکه صهیونیستی 'کان' مدعی شد که ترور رهبران حماس سبب ایجاد ترس و وحشت در این جنبش می شود.

وی اذعان کرد که توان بازدارندگی رژیم صهیونیستی در برابر حماس به شکل خطرناکی از بین رفته و اقدام اخیر مقاومت فلسطین به شلیک 500 فروند موشک و راکت به سوی شهرک های یهودی به صراحت نشان می دهد که دیگر چیزی به اسم توان بازدارندگی اسرائیل در برابر غزه وجود ندارد.

پایگاه صهیونیستی واللا: رهبر حماس کابینه نتانیاهو را سرنگون کرد

پایگاه صهیونیستی «واللا» با اشاره به اینکه یحیی سنوار رهبر جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تنها پیروز درگیری های اخیر در غزه است، نوشت: سنوار کابنیه رژیم اسرائیل و بنیامن نتانیاهو نخست وزیرش را سرنگون کرد.د

به نقل از خبرگزاری فلسطینی (سما)، این سایت صهیونیستی اعلام کرد: سنوار رهبر جنبش حماس در نوار غزه تنها پیروز بزرگ درگیری های چند روز اخیر است.

این در حالی است که یواف گالانت وزیر ساخت و ساز و مسکن رژیم صهیونیستی شنبه شب سنوار را تهدید کرد، در صورتی که حماس بخواهد فعالیت علیه اسرائیل را از سر گیرد، ترور می شود.

واللا نوشت: آویگدور لیبرمن همان کسی است که قبل از انتخاب به عنوان وزیر جنگ تهدید کرده بود در صورت انتصاب در این سمت، ظرف مدت 48 ساعت اسماعیل هنیه را ترور خواهد کرد، اما اکنون خود وی در درگیری هایی که به مدت 48 ساعت ادامه یافت به دست حماس کنار رفت.

لیبرمن روز چهارشنبه در اعتراض به پذیرش آتش بس با غزه از سوی کابینه صهیونیستی از سمت خود استعفا داد.

تنش ها میان رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین پس از آن آغاز شد که شامگاه یکشنبه گروهی از کماندوهای ارتش این رژیم با خودرویی غیر نظامی وارد منطقه ای در شرق خان یونس شده و 'نور برکه' از فرماندهان گردان های شهید عزالدین قسام را ترور کردند. 

پس از لو رفتن عملیات، نیروهای مقاوت با نظامیان صهیونیست درگیر شدند و به دنبال این جنایت، جنگنده‌های ارتش صهیونیستی اقدام به پشتیبانی از نظامیان این رژیم کرده و شرق خان‌ یونس را بمباران کردند تا این نیروها بتوانند عقب‌ نشینی کنند که در نتیجه این بمباران‌ها شماری از مبارزان فلسطینی به شهادت رسیدند.

در این حمله یک افسر بلندپایه ارتش رژیم اسرائیل کشته و یک افسر دیگر زخمی شد.

یکی از ویژگی های تنش اخیر میان رژیم صهیونیستی و حماس، قدرت نمایی توان موشکی گروه های مقاومت در غزه است که همین مساله توان بازدارندگی آن در جلوگیری از طولانی شدن جنگ و ضربات اسرائیل به این منطقه را بالا برده است.

اما سنوار رهبر حماس روز گذشته (جمعه) خطاب به نتانیاهو گفت: غزه مرگ بدی را برای شما رقم می زند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.