فرماندار مهران از بازگشت 62 هزار و 263 زائر اربعین تا امروز(یکشنبه 11 مهر) خبر داد.

فرماندار مهران گفت: ۶۲ هزار و ۲۶۳ زائر عتبات عالیات از ۲۸ شهریور تاکنون از طریق مرز مهران وارد کشور شده اند.

به گزارش جماران، مجید کاکی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنین از بامداد شب گذشته تاکنون ۲ هزار نفر زائر از عراق وارد پایانه مرزی مهران شده اند.

وی با قدردانی از همه دستگاه های انتظامی، امنیتی، نیروهای مسلح، خدمات رسان، امدادرسان، دانشگاه علوم پزشکی، خادمان اباعبدالله (ع) مستقر در  پایانه، امام جمعه شهر ایلام و امام جمعه مهران، استاندار، رییس قرارگاه اربعین مهران و صاحبان مواکب و اصحاب رسانه، مردم شهرستان مهران و دست اندرکاران برگزاری کنگره اربعین در پایانه مرزی مهران افزود: با تلاش همه دستگاه ها تمهیدات امنیتی، انتظامی و بهداشتی در پایانه مرزی مهران تا زمان خروج همه زائران از پایانه مرزی مهران ادامه دارد.

فرماندار تاکید کرد: اوج ورود زائران به کشور از طریق مرز مهران روز جمعه بود و بخش عمده ای از زائران بازگشتی به کشور در این روز از طریق مرز مهران وارد کشور شده اند.

کاکی یادآور شد: تمهیدات امنیتی، انتظامی و بهداشتی و ارائه خدمات امدادی در پایانه مرزی مهران تا زمان خروج همه زائران از پایانه مرزی مهران همچنان برقرار است و با تلاش و کار جهادی همه دستگاه ها و مدیریت برنامه ریزی دقیق قرارگاه اربعین هیچ مشکلی و کمبودی در پایانه وجود ندارد.

وی ادامه داد: تمامی زائران طبق برنامه بریزی های انجام شده پس از عبور گیت ها و ورود به پایانه با مراجعه به پایانه اتوبوس راهی محل سکونت خود می شوند.

فرماندار مهران اضافه کرد: طی بازدیدهای انجام شده، هم اکنون آب نیز به میزان کافی برای زائران در پایانه موجود است و تدابیر اتخاده شده و هماهنگی همه کمیته های قرارگاه عملیاتی اربعین مهران تاکنون هیچ مشکلی برای بازگشت زائران به کشور و انتقال آنان به مبدا وجود ندارد.

کاکی گفت: نیروهای دانشگاه علوم پزشکی مستقر در پایانه با تب سنجی و رپید تست تمامی زائران ورودی به کشور تست کرونا خواهد گرفت و افرادیکه تست آنان مثبت باشد، علاوه بر ارائه آموزش لازم، از طریق وسایل نقلیه مجزا راهی محل سکونت خود می شوند و از طریق سامانه به دانشگاه علوم پزشکی مبدا مثبت بودن نتایج آن شخص ارسال می شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

موضوعات داغ

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.