مهناز همتی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: آزمون دوره ای نازل های سوخت مایع نظیر بنزین ، گازوئیل و نفت گاز از نظر صحت عملکرد مشمول مقررات استاندارد اجباری بوده و این اداره کل با جدیت آن را اجرا می کند.

وی افزود: در حال حاضر ۳۲۰ دستگاه نازل سوخت مایع (بنزین و نفت گاز) در جایگاه های سطح استان فعال است که صحت عملکرد این نازل های توزیع سوخت مایع به صورت دوره ای هر ساله در حداقل سه نوبت توسط کارشناسان این اداره کل و آزمایشگاه های همکار سازمان ملی استاندارد مورد بررسی قرار می گیرد.

مدیرکل استاندارد ایلام یادآور شد: در صورت تایید صحت عملکرد نازل عرضه سوخت، برچسب هایی با عنوان صحت عملکرد که قابل دید برای بهره برداران باشد روی دستگاه نصب می شود.

همتی، هدف از اجرای این کار را نظارت و کنترل هر چه بهتر عملکرد نازل های سوخت اعلام کرد و گفت: الصاق برچسب استاندارد بر روی دستگاه های نازل سوخت در جایگاه ها الزامی است.

وی اضافه کرد: در صورتیکه شهروندان مغایرتی در صحت عملکرد نازل جایگاه های مشاهده کنند می توانند از طریق تلفن ۱۵۱۷ موضوع را به این اداره کل اطلاع دهند تا کارشناسان استاندارد بلافاصله نسبت به دفاع از حقوق مصرف کنندگان و پیگیری موضوع اقدام نمایند.

۶۳ جایگاه عرضه سوخت شامل ۴۴ باب جایگاه عرضه فرآورده سوختی بنزین، گازوییل و ۱۹ باب جایگاه CNG تک منظوره و ۲ منظوره در استان ایلام فعال است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.