مجتبی سلیمانی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۶ میلیون و ۳۰۴ هزار و ۱۹۴ نفر در مدت زمان یاد شده از مرز بین المللی مهران برای زیارت عتبات عالیات تردد کرده اند که از این تعداد یک میلیون و ۲۱۰ هزار و ۶۸۸ نفر اتباع سایر کشورها بوده اند.

وی افزود: از این تعداد تردد زائران و مسافران در مرز بین المللی مهران سه میلیون و ۲۹۷ هزار و ۲۹۶ نفر معادل (۲ میلیون و ۶۱۱ هزار و ۳۴۴ زائر ایرانی و ۶۸۵ هزار و ۹۵۲ زائر نیز خارجی) به کشور ورود کرده اند.

مدیر پایانه مرزی مهران یادآور شد: همچنین آمار خروجی زائران نیز در این مدت (ابتدای امسال تاکنون) سه میلیون و ۶ هزار و ۸۹۸ نفر بوده که از این تعداد ۲ میلیون و ۴۹۱ هزار و ۱۶۲ زائر ایرانی و ۵۱۵ هزار و ۷۳۶ زائر نیز خارجی بوده اند.

سلیمانی با اشاره به اینکه بیشترین آمار تردد زائران در ایام اربعین بوده است، اضافه کرد: با تلاش های مجموعه مدیریتی استان امسال زیرساخت های لازم در پایانه مرزی در حد مطلوب فراهم و تردد زائران بدون مشکل انجام شد.

سوی تاکید کرد: نکته حائز اهمیت اینکه اربعین ۹۸ باشکوه هرچه تمام‌تر برگزار شد و در یک مقطع زمانی اندک، حجم بسیار بزرگی از جمعیت زائران از شهر کوچکی چون مهران بدون کوچکترین مشکلی تردد کردند.

شهر مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی، مهمترین و اصلی‌ترین مسیر تردد خودروهای شخصی، کامیون‌های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات عراق است.

نزدیک به ۷۰ درصد زائران اربعین امسال از مرز بین المللی مهران تردد کردند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.