سردار جمال شاکرمی روز سه شنبه در آئین گرامیداشت عملیات محرم در دهلران اظهار داشت: عملیات محرم در سال ۶۱ با اجرای پیچیده فرماندهان ارتش و سپاه شکل گرفت و دستاوردهای فراوانی داشت.

وی با اشاره به گرفتن صدها اسیر و دسترسی به عقبه دشمن در این عملیات افزود: راهبردهای دشمن و دنیای استکبار با طراحی و اجرای عملیات محرم درهم شکسته شد.

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) ایلام عملیات محرم را شکل عامل شکل دهنده گردان ۵۰۵ محرم عنوان کرد و یادآور شد: حماسه های مردم این دیار و سایر نقاط کشور در عملیات محرم هرگز فراموش نمی شود.

شاکرمی تاکید کرد: تاریخ پر فراز و نشیب چهل ساله نظام را با اقتدار و سربلندی پشت سر گذاشته و از نقطه صفر به نقطه برابری با دشمن رسیده ایم، عبور از گردنه های سخت دفاع مقدس متعلق به این مردم است که جانانه ایستادگی کردند.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی به هیچ نقطه ای از دنیا چشم طمع ندارد، گفت: اما هرجا دشمن بخواهد علیه ما ناامنی ایجاد کند، آن نقطه در دسترس ماست.

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام اضافه کرد: آمریکا بواسطه سیگنال هایی که از آزادگی و شهادت طلبی ملت ما سراغ دارد، امروز دامنه تحریم ها را اضافه و این برای رهایی از منجلابی است که خود بوجود آورده است.

شاکرمی با اشاره به اینکه دشمنان نظام و آمریکا دچار هویت های گوناگون و متناقض شده اند، گفت: آمریکا با جنایات هولناک در طول تاریخ صدها هزار نفر را با سلاح هسته ای از بین برده اند.

وی گفت: رئیس جمهور قبلی آمریکا مسئولان این کشور را عامل پیدایش داعش و گروه های تکفیری و ارهابی عنوان می کند که بحران دهه اخیر را در منطقه خاورمیانه ایجاد کرده اند، در عین حال  از ایران می خواهند برنامه انرژی هسته ای صلح آمیز خود را کنار بگذارد تا برای تامین نیازهای خود به کشورهای غربی وابسته باشد.

امام جمعه دهلران نیز در این آیین گفت: روزهای ابتدایی جنگ تحمیلی شاهد مقاومت ۱۸ روزه مردم این شهرستان در مقابل دشمن بودیم و امروز به برکت آن رشادت ها پذیرای زائران عتبات عالیات هستیم.

حجت الاسلام سید محسن موسوی افزود: از برکت شهدا امروز ایران اسلامی مقتدرترین کشور منطقه محسوب می شود و دشمنان از عهده هرگونه تجاوزی به این خطه شهید پرور عاجز و ناتوانند.

عملیات محرم دهم آبان ماه ۶۱ در منطقه عمومی دهلران و به مدت پنج روز و با رمز یا زینب (س) انجام شد، در این عملیات ارتفاعات مرزی آزاد و شهرهای دهلران و موسیان از تیررس دشمن خارج و غنایم بسیاری نصیب ایران شد.

سقوط ۱۲ فروند هواپیمای دشمن، ۴۷۰۰ اسیر و بیش از پنج هزار کشته و زخمی و غنیمت ۲۷۵ تانک و نفر بر و آزاد سازی ۵۰۰ کیلومتر مربع از خاک میهن اسلامی از تصرف دشمن از دیگر دستاوردهای عملیات محرم بود.
 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.