اخبار مرتبط

مدیر ساخت و توسعه راه های اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام گفت: با وجود مطالبات پیمانکاران و محدودیت اعتبارات پروژه بزرگراه ایلام- مهران با شتاب در حال انجام است.

به گزارش ایلنا، محمدرضا شریفی راد در بازدید مشاوران سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از قطعات مختلف بزرگراه ایلام مهران گفت: این پروژه در سه قطعه در حال احداث است که بیشتر مسیر با توجه به حجم بالای تردد زائرین از مرز بین المللی مهران با یک لایه آسفالت زیر بار ترافیک قرار گرفته است.
 
وی افزود: پیمانکاران با وجود مطالبات زیاد همچنان به فعالیت راه سازی ادامه می‌دهند که امیدواریم با تزریق اعتبارات لازم هر چه سریع‌تر عملیات تکمیلی این بزرگراه را به سرمنزل مقصود برسانیم.
 
وی عنوان کرد: با پیگیری‌های مکرر و شبانه روزی مدیرکل راه و شهرسازی و همکاران این مجموعه خوشبختانه گام‌های بزرگی در این مسیر برداشته شده به طوری که به تازگی حفاری تونل موازی راه کربلا به پایان رسید و عملیات تکمیلی این تونل ۷۰۰ متری ادامه داشته و حفاری تونل دیگر این محور به طول ۸۴۰ متر نیز آغاز شده و حجم عظیم خاکبرداری و خاکریزی و ابنیه فنی مسیر نیز به انجام رسیده است.
 
بازدید از طرح تونل کبیرکوه
 
مدیر ساخت و توسعه راه های اداره کل راه و شهرسازی استان ایلام همچنین در بازدید مشاورین سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور از تونل کبیرکوه اظهار داشت: طول تونل اصلی کبیر کوه بین شهرستان‌های دره شهر و آبدانان چهار هزار و ۷۰۰ متر است که تاکنون از سمت آبدانان سه هزار و ۲۵۰ متر حفاری انجام شده و از سمت دره شهر نیز نزدیک به ۸۵۰ متراز تونل اصلی حفاری شده و با حفاری ۶۰۰ متر دیگر تا شهریور ماه امسال از دل کبیرکوه عبور خواهیم کرد.
 
وی تصریح کرد: برای دسترسی به تونل اصلی از سمت دره شهر ۹ رشته تونل کوچک و بزرگ نزدیک به یک هزار و ۲۰۰ متر حفاری شده است.
 
شریفی راد افزود: پس از اتمام حفاری عملیات کف کنی و لاینینگ و سپس نصب تأسیسات روشنایی و تهویه اجرایی خواهد شد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.