اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، نعمت الله بیرانوند روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون سه هزار و ۵۷۶ فقره پرونده در حوزه‌های مختلف کالا و خدمات( قاچاق کالا و ارز، حوزه بهداشت و درمان) در تعزیرات استان تشکیل و برای بررسی به مراجع ذیربط ارجاع داده شده است.
وی ارزش این کالاها را 200 میلیارد ریال بیان کرد و افزود: در این خصوص60 میلیارد ریال جریمه از متخلفان وصول و به خزانه دولت واریز شده است.
مدیرکل تعزیرات حکومتی ایلام تصریح کرد: کم فروشی، درج نکردن قیمت، خرید و فروش بر خلاف ضوابط، عرضه خارج از شبکه و نگهداری و فروش کالای قاچاق مهمترین تخلفات صنفی در بخش کالا و خدمات را تشکیل می ‌دهد.
بیرانوند اضافه کرد: شهروندان می توانند در صورت بروز تخلف، موارد را در سریع ترین زمان ممکن به ادارات صنعت، معدن و تجارت و بخش بازرسی این اداره کل گزارش دهند تا تخلف مورد نظر در شعب تعزیرات حکومتی رسیدگی شود.
وی گفت: تخلف های بخش کالا و خدمات بیشتر در واحدهای صنفی و توزیعی اتفاق می افتد و اصناف می توانند با رعایت مقررات مرتبط به ویژه در حوزه درج قیمت و فروش با قیمت مصوب و مناسب، موجب کاهش بخش قابل توجهی از تعداد تخلف های این بخش شوند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی ایلام با اشاره به وضعیت کنونی بازار گفت: این نهاد به صورت قاطع با متخلفان در بخش های مختلف به ویژه کالا و خدمات برخورد می کند.
وی تاکید کرد: طرح نظارتی برای کنترل بازار نوروزی به منظور نظارت دقیق و مستمر بر بازار شب عید و عرضه کالاهای ضروری مورد نیاز مردم از 28 اسفند ماه آغاز و تا 16 فروردین سال 98 نیز ادامه خواهد یافت.
وی یادآور شد: گشت های نظارتی و سیار اداره کل بصورت روزانه با همراهی روسای شعب سیار و همراه با دستگاه های نظارتی بنابر موضوع گشت به سطح بازار اعزام و اماکن هدف را مورد بازرسی و نظارت قرار داده و با موارد تخلف احتمالی در محل برخورد سریع و قاطع خواهد داشت.
3032/6119
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.