اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، بسیاری از مردم از مناطق مختلف کشور از استان تهران گرفته تا یکی از اهالی منطقه زلزله زده ثلاث باباجانی از طریق تماس با اداره کل بهزیستی ایلام برای حمایت از رها اعلام آمادگی کردند.
تماس های مردمی که شامل اقشار مختلف از پزشک گرفته تا خبرنگار همچنان ادامه دارد که بی شک بیانگر حس نوعدوستی و مهربانی ملت فهیم ایران به رهای مظلوم است.
رها متولد 85 که تنها 12 سال از بهار زندگیش گذشته به اجبار به صیغه مردی 44ساله درآمده که بر اساس اعلام اداره کل بهزیستی ایلام، این مرد صاحب هفت فرزند است که اولین فرزندش متولد سال 74 و آخرین فرزندش هم که متولد 91 است شش سال سن دارد.
این خبر با واکنش های منفی زیادی از سوی مردم و کاربران فضای مجازی روبه رو و این واکنش ها محدود به استان ایلام نبود.
سرانجام رها دختر بچه 12 ساله اهل هلیلان شهرستان چرداول به عنوان قربانی پدیده کودک همسری با مداخله بهزیستی و دادستان ایلام 21بهمن ماه تحت حمایت قانون قرار گرفت.
به گفته مدیر کل بهزیستی ایلام، بعد از مراجعه و بررسی موضوع توسط کارشناسان اورژانس اجتماعی و با حکم دادستان ایلام این دختر بچه ازقید شوهر بزرگسال خارج و تحویل بهزیستی شد.
زهرا همتی اظهار کرد: با توجه به دستور دادستان استان مبنی بر بررسی ویژه وضعیت ازدواج رها کودک 12ساله هلیلانی با مرد بزرگسال این موضوع صبح یکشنبه 21بهمن ماه در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: پس از بررسی تیم کارشناسی اعزامی این اداره کل به منزل رها و شوهرش مشخص شد که صیغه ازدواج این کودک در خارج استان انجام شده است.
وی با ذکر اینکه رها متولد فروردین ماه سال 85است ادامه داد:نتیجه بررسی کارشناسان اعزامی که رها نیز ان را تاییدکرده نشان می دهد که این ازدواج بخاطر و به ازای بدهی پدر به مرد 44 ساله انجام شده هر چند شوهر رها این موضوع را انکار کرده است.
مدیر کل بهزیستی ایلام گفت: بعد از گزارش تیم کارشناسی اعزامی به منزل رها و شوهرش دادستان ایلام با توجه به غیرقانونی بودن ازدواج کودکان کمتر از 13 سال حکم سلب سرپرستی این کودک را صادر کرد و رها در اختیار بهزیستی قرار گرفت.
رها اکنون به اداره کل بهزیستی ایلام تحویل و مورد حمایت قرار گرفته و پدرو شوهر رها نیز به علت این اقدام غیر قانونی تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند.
7171/6034
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.