دکتر کریم همتی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این تعداد 129 هزار و 179 مورد خدمات درمانی بوده که 127هزار و 358 نفر به صورت بستری موقت، درمان سرپایی و یا ترخیص شده اند.
وی ادامه داد: تعداد یک هزار و 801 نفر نیز برای دریافت خدمات، در بخش های تخصصی و ویژه بستری شده و 70 هزار و 668 مورد نسخه دارویی نیز توسط پزشک صادر و در اختیار افراد واجد شرایط قرار گرفته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام افزود: همچنین از آمار کلی خدمات ارائه شده در حوزه درمانی، تعداد یک هزار و 221 مورد مربوط به عمل جراحی بوده که در مراکز درمانی سطح استان انجام گرفته است.
دکتر همتی گفت: همچنین از شروع سفر زوار در ایام اربعین تا 12 آبانماه یک هزار و 244 نفر در سوانح رانندگی و تصادفات جاده ای دچار مصدومیت شده که از طریق آمبولانس های فوریت پزشکی به مراکز اورژانس و مراکز درمانی انتقال یافته اند.
وی یادآور شد: در این ایام نیز تعداد 372 نفر نیز در کشور عراق به عنوان بیمار و مصدوم از سوی اورژانس 115 تحویل گرفته شده و پس از انتقال به داخل کشور به مراکز درمانی اعزام شده اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام اضافه کرد: در ایام تردد زائران تا 12 آبان همچنین تعداد 6 هزار و چهار مورد فراخوان آمبولانس در جهت انتقال بیماران و مصدومان سوانح به مراکز درمانی انجام شده و به دلیل وخامت وضعیت برخی از بیماران و مصدومان 42 مورد توسط بالگرد اورژانس هوایی به بیمارستان های مرکز استان انتقال یافته اند.
همتی اظهار داشت: در مدت تردد زائران اربعین حسینی در استان ایلام از سوی نیروهای خدوم بهداشتی 286 هزار و 959 مورد خدمت بهداشتی در جهت حفظ سلامت زائران انجام شده است.
در ایام اربعین امسال یک میلیون و 70 هزار زائر از مرز مهران وارد عراق شدند و در مسیر بازگشت نیز حدود یک میلیون و 300 هزار نفر این مرز را برای ورود به کشور انتخاب کردند.
7177/6119
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.