رونمایی از پرتره امام خمینی (س) اثر الدار زینال اف هنرمند و معمار برجسته نخجوانی روز جمعه طی مراسمی در نخجوان برگزار شد.

به گزارش جماران به نقل از سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نخجوان، در این مراسم اساتید دانشگاه ایران و نخجوان، هنرمندان، مسئولین اداره وزارت امورخارجه و مجلس عالی نخجوان و همچنین سرکنسول و وابسته فرهنگی کشورمان، ایرانیان مقیم و میهمان در این جمهوری خودمختار حضور داشتند.
 الدار زینال اف هنرمند نقاش نخجوانی طی سخنانی در این مراسم از شخصیت امام خمینی (ره) به عنوان فردی کم نظیر در میان رهبران کشورهای منطقه یاد کرد. 
در این مراسم که در حاشیه برگزاری 'همایش تخصصی بررسی عرفان، اخلاق و تربیت امام خمینی(ره)' از سوی وابستگی فرهنگی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نخجوان برگزار شد، الدار زینال اف ضمن اشاره به دوستی و نزدیکی دو ملت ایران و آذربایجان، وجود رهبرانی مانند امام خمینی (ره) و حیدر علی اف را برای دو ملت مایه وحدت و پیشرفت دانست. 
وی وجود رهبران سیاسی را در همه کشورها امری رایج دانست و افزود: اما معدود رهبرانی مانند رهبر فقید ایران هستند که همه ابعاد سیاست، معنویت و مدیریت کلان را در هم می آمیزند و کشورشان را از میان حوادث سخت عبور می دهند.
منصور آیرم سرکنسول کشورمان در نخجوان نیز در سخنانی ترسیم تمثال مبارک امام خمینی (س) توسط الدار زینال اف هنرمند نخجوانی را نشانه میزان نزدیکی و علاقه دو ملت به یکدیگر دانست و از وی تشکر کرد.
آیرم با اشاره به اوضاع و شرایط دشوار منطقه، داشتن رهبرانی چون امام خمینی (س) را موهبتی دانست که به لطف خداوند مردم ایران از آن بهره مند شدند و توانستند از بحران های متعدد عبور کنند.
در پایان این مراسم الدار زینال اف و منصور آیرم از پرتره حضرت امام خمینی (س) رونمایی کرده و آن را در معرض دید علاقمندان قرار دادند.
 

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.