فریده بزنی بیرانوند روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: آموزش و پرورش نهادی فرهنگ ساز با تأثیرگذاری عمیق در توسعه امنیت اجتماعی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی است که نهادینه شدن فرهنگ خود مراقبتی و خود کنترلی از کالبد آن نشأت گرفته است.
وی اظهار کرد: با پایه ریزی علمی و فرهنگی می توان امنیت اجتماعی را در جامعه به نحو مطلوب افزایش داد لذا این امکان در سایه آموزش و ارتقاء سطح آگاهی افراد جامعه به ویژه بانوان حاصل می شود.
وی با اشاره به اینکه باید از ظرفیت آموزش و پرورش در امر پیشگیری و تعلیم و تربیت بهره گیری حداکثری را داشت یاد آور شد: برای رسیدن به اهداف تعیین شده باید با استفاده از خرد جمعی ، تعامل و مشارکت با دستگاه های اجرایی ذیربط زمینه پیشگیری از آسیب های اجتماعی به خصوص در بخش بانوان را هموار تر کرد.
وی افزود: تعامل و مشارکت از مهمترین اهداف کمیته های هشتگانه پیشگیری از آسیب های اجتماعی در بخش بانوان مدارس البرز را تشکیل می دهد زیرا باور داریم با مشارکت و همدلی اقدامات شایسته ای در حوزه های مختلف به ویژه عرصه های فرهنگی، اجتماعی و آموزشی انجام می گیرد.
مسئول امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش البرز اضافه کرد: آموزش در دبیرستان های دخترانه با موضوع پیشگیری از آسیب های اجتماعی در اولویت های کاری کمیته های تخصصی هشتگانه در آموزش و پرورش این استان قرار گرفته است .
بزنی بیرانوند تصریح کرد: ارتقا فرهنگ آموزش در بین بانوان از محور های مهمی است که در مدارس دخترانه البرز نیاز به توجه و حمایت بیشتر دارد تا بستر پیشگیری از آسیب های اجتماعی گسترش و تقویت شود.
وی در ادامه به نقش پررنگ فرهنگ سازی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی در جامعه پرداخت و یاد آور شد: در دوره ای که تکنولوژی به ویژه در زمینه ارتباطات پیشرفت چشمگیری داشته و افراد در جامعه پذیری با الگوهای حقیقی و مجازی زیادی روبه رو هستند آسیب های اجتماعی به عنوان یک چالش و دغدغه، خانواده ها را دچار مشکل کرده است.
وی یادآور شد: برگزاری کلاس های آگاه سازی و آموزشی با موضوع آسیب های اجتماعی در سر فصل کمیته های تخصصی آسیب های اجتماعی در نواحی و مناطق هشتگانه آموزش و پرورش البرز قرار دارد تا دختران و مادران با انواع آسیب ها ی اجتماعی و راهکارهای پیشگیری از آن آشنایی لازم را پیدا کنند.
بزنی بیرانوند گفت: باحضور کارشناس اموربانوان اداره کل آموزش وپرورش استان البرز نشست کمیته پیشگیری از آسیب های اجتماعی آموزش وپرورش در این استان در حال برگزاری است.
وی خاطر نشان شد: در این نشست های تخصصی مژگان باقر زاده ، کارشناس امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش استان البرز همواره بر ترغیب دانش آموزان به سمت پیشگیری از آسیب های اجتماعی و راه کارهای پیشگیری از آن در مدارس با هم اندیشی تاکید دارد.
2819 / 6155خبرنگار: مهین مالمیر انتشار دهنده: محمد عزیزپور
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.