به گزارش روز دوشنبه مرکز اطلاع رسانی پلیس البرز، سردار عباسعلی محمدیان اظهار داشت: در پی ارجاع پرونده شکایت از دادسرای عمومی و انقلاب کرج به پلیس آگاهی استان البرز مبنی بر اینکه فردی به بهانه سرمایه گذاری در صنعت پوشاک و خرید ابزارآلات صنعتی از مردم کلاهبرداری کرده، رسیدگی به موضوع در دستورکار اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در بررسی های اولیه مشخص شد؛ متهم با همکاری ۲ نفر دیگر با شناسایی افرادی که تمکن مالی بالایی داشتند با توسل به ترفندهای متقلبانه و دادن وعده های واهی، آن ها را به مشارکت در سرمایه گذاری در صنعت پوشاک و خرید ابزارآلات صنعتی دعوت می کرد و پس از دریافت مبالغ هنگفت، تلفن خود را خاموش کرده و به مکان نامعلومی متواری می شد.

ماموران با انجام اقدامات پلیسی متوجه شدند، خودرو سمند متهم در پارکینگ مترو گلشهر کرج پارک است که خودرو را تحت نظر قرار دادند و پس از چند ساعت، ۲ زن که از افراد خانواده  متهم بودند، سوار بر خودرو شده و به سمت "صفادشت" استان تهران حرکت کرده و در یک منزل مسکونی مستقر شدند.

 خودرو مورد نظر همچنان تحت تعقیب کارآگاهان بود تا این که ۲ زنی که وارد منزل شده بودند پس از دقایقی به وسیله یک دستگاه خودروی پراید، از مخفیگاهشان خارج و در منطقه "خرمدشت" به متهم اصلی پرونده ملحق شدند.

ماموران پس از تعقیب و مراقبت خودرو مورد نظر، در یک فرصت مناسب متهم را دستگیر کردند و در این میان تعدادی افراد ناشناس قصد فراری دادن نامبرده را داشتند که با هوشیاری پلیس در این کار ناکام ماندند و متهم اصلی نیز دستگیر شد.

 ۲ همدست متهم که برای پیگیری موضوع به پلیس آگاهی مراجعه کرده بودند با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شدند.

 متهمان در بازجویی های صورت گرفته، ابتدا منکر هرگونه کلاهبرداری شدند، اما در مواجهه با مستندات و در حضور تعدادی از مالباختگان به ناچار لب به اعتراف گشوده و به ۴۰ فقره کلاهبرداری به ارزش ۴۴ میلیارد تومان اقرار کردند.

سردار محمدیان در خصوص شیوه کلاهبرداران  گفت: متهمان پس از شناسایی طعمه های خود به بهانه سرمایه گذاری در شرکت خرید و فروش ماشین آلات صنعتی و واردات پوشاک،  آن ها را به سرمایه گذاری و دریافت سودهای سرشار ترغیب کرده و سرمایه گذاران نیز بدون هیچ تحقیقی مبنی بر احراز هویت شرکت، پول زیادی را برای سرمایه گذاری و بردن سود زیاد به وی داده و متهم نیز پس از رسیدن به مقاصد خود از محل متواری شده و دیگر پاسخگوی سرمایه گذاران نبوده است.

فرمانده انتظامی استان البرز، با بیان این که تاکنون ۲۱ نفر از مالباختگان شناسایی شده اند، یادآور شد: تحقیقات برای شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.