محمدرضا رزاقی روزشنبه در گفت و گو با ایرنا در کرج هدف از تدوین این شناسنامه را برخورداری مدارس شاهد ازنقشه راه در حوزه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در بین دانش آموزان عنوان کرد.
وی با اشاره به اینکه این شناسنامه مراحل کارشناسی را برای ابلاغ به مدارس طی می کند، خاطرنشان کرد: برای موزه الکترونیکی شهدا نیزدر سامانه سجا فایلی ایجادشده است که هر استان می‌تواند اطلاعات شهدای فرهنگی و دانش‌آموز خود را بارگذاری کند.
رزاقی بیان داشت: امسال کنگره شهدای دانش‌آموزتحت عنوان لاله‌های روشن از ۱۳ آبان تا ۲۲ اسفندماه ۹۸در مدارس با محوریت دانش‌آموزان در حال برگزاری است.
مدیرکل امورشاهد و ایثارگران وزارت آموزش ‌و پرورش ادامه داد: برگزاری کنگره شهدا تقویت روحیه ایثار را دردانش آموزان رقم می زند.
رزاقی افزود: افتخار دستگاه آموزش و پرورش در این چهل سالی که از انقلاب اسلامی می گذرد، علاوه بر مسائل آموزشی و پرورشی، پاسداشت روحیه ایثار و شهادت و تعمیق باورهای دینی در دانش آموزان بوده است.
وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در دوران دفاع مقدس ۳۶ هزار دانش آموز و ۵ هزار فرهنگی تقدیم انقلاب کرده است، یادآورشد: یکی از نقشه های شوم دشمن دور کردن نسل نوجوان و جوان از روحیه ایثار و شهادت است.
 وی بیان داشت: تمام تلاش خود را به ویژه در مدارس شاهد به کار می بریم تا روحیه ایثار، شهادت و ولایتمداری دردانش آموزان حفظ و ارتقاء یابد.
رزاقی یکی ازرسالت های خطیر آموزش و پرورش را به عنوان یک نهاد عظیم فرهنگ ساز، پرورش دانش آموزانی در طراز انقلاب اسلامی ذکر کرد وافزود: پاسداشت ناموس ایرانی و دفاع از آن یکی از آرمان های شهدای والامقام دردوران دفاع مقدس بود که لازم است آن را به نسل چهارمی ها انتقال دهیم.
مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد:  ۳۸۲ هزار و ۱۶۰ دانش‌آموز در مدارس شاهد تحصیل می‌کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.