سخنگوی شورای شهر کرج گفت: بناهای تاریخی بخشی از هویت کلانشهرهای امروزی هستند.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه البرز، رحیم خستو در صد و پنجاه و سومین جلسه شورای شهر کرج که امروز یکشنبه ۲۳ تیرماه برگزار شد اظهار کرد: در تمام شهرهای ریشه‌دار ایران مکان‌های مقدس از اهمیت به سزایی برخوردارند و فضاسازی اطراف آنها به گونه‌ای است که امکان دسترسی عمومی به آنها به راحتی امکان پذیر باشد.
وی با تاکید بر ضرورت ساماندهی فضای اطراف امام زاده حسن(ع) توضیح داد: این امام زاده با قدمتی 700 ساله هر روز از زائران زیادی میزبانی می‌کند و یکی از مکان‌های هویت بخش کرج محسوب می‌شود به همین دلیل لازم است فضای اطراف آن ساماندهی شود.
این مسئول خاطر نشان کرد: متاسفانه ورودی این امام زاده با دو بنای نا متقارن احاطه شده که همین باعث شده جلوی دید این مکان مقدس گرفته شود و زیبایی بنا آن طور که باید و شاید به چشم نیاید.
خستو ابراز کرد: امیدواریم شهرداری با تملک و آزادسازی این دو ملک شرایطی فراهم کند که زیبایی‌های این مکان تاریخی – مذهبی به نحو شایسته نمایان شود.
وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود توضیح دارد: معرفی مکان‌های دارای پیشینه تاریخی مثل امام زاده حسن(ع) و کاروانسرای شاه عباسی ، نقش به سزایی در رونق گردشگری کرج و پویایی اقتصاد این کلانشهر خواهد داشت.
وی در ادامه با گلایه از برخی ساخت و سازهایی که باعث از بین رفتن فضای سبز می‌شوند، گفت: متاسفانه ضریب اشغال برخی واحدهای مسکونی در حال ساخت رعایت نمی‌شود و این باعث می‌شود سهم آیندگان از فضای سبز شهری کاهش یابد.
سخنگوی شورای شهر کرج افزود: شهرداری باید نظارت بیشتری بر فرایند ساخت واحدهای تجاری و مسکونی در شهر داشته باشد تا سازندگان از زمین در حال ساخت خود سهم فضای سبز را هم رعایت کنند.
 
انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.