تنها یک روز پس از سفر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به البرز، نامه تخصیص 400 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه راه های استان ابلاغ شد.

به گزارش ایلنا، طی سفر یک روزه محمدباقرنوبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به البرز و تشریح وضعیت استان از سوی عزیزاله شهبازی، استاندار البرز و تاکید بر لزوم توجه ملی برای تسریع در مسیر رشد و توسعه استان، بازدیدی از پروژه های راه سازی البرز صورت گرفت.

در این بازدید معاون رئیس جمهور اهمیت راه های البرز را ملی دانسته و تعهد و قول مساعد دولت را برای همراهی بیشتر در این راستا اعلام کرد.

با گذشت یک روز از این بازدید طی نامهای از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، 300 میلیارد تومان اعتبار برای مشارکت در احداث و تکمیل منطقه یک آزادراه تهران-شمال و 100 میلیارد تومان نیز برای مشارکت در احداث و تکمیل ادامه آزادراه همت در البرز اختصاص یافت.

کمتر از 10 روز پیش، شهبازی با همراهی مجمع نمایندگان استان برای ارائه گزارش از وضعیت زیرساخت های البرز با توجه به افزایش سریع جمعیت و رشد روز افزون مهاجرت به استان، خواستار توجه ویژه ملی در راستای ارتقا زیرساخت ها و امکانات لازم بود، چراکه البرز از ابتدای تاسیس از اعتبارات کافی برای استان شدن بهره مند نشده بود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور پس از این دیدار متعهد شد که ظرف 2 هفته آینده برای بازدید از پروژه های مهم استان حضور یابد که این امر کمتر از یک هفته محقق شد.

استاندار البرز بر این باور است که با دعوت از مسئولان ملی و تشریح درست از وضعیت استان می توان کاستی ها و کمبودها را با جلب اعتبارات ملی با سرعت بیشتری جبران کرد.

با وجود اینکه حضور مسئولان ملی با توجه به تراکم شدید کاری نماینده عالی دولت؛ معمولا امری دشوار است اما از زمان حضور شهبازی بعنوان استاندار در البرز به طور متوسط هر 3 روز، یک مسئول ملی برای پیگیری امور کلان در استان البرز حاضر می شوند.

 

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.