مدیرکل کمیته امداد استان البرز گفت: تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال و خودکفایی مددجویان تحت حمایت کمیته‌امداد از ۲۰ به ۵۰ میلیون تومان و در اقساط ۵۰ ماه افزایش یافته است.

به گزارش ایلنا، محمد محمدی‌فرد با تاکید بر اینکه اصلی‌ترین هدف این نهاد توانمندسازی مددجویان از طریق اشتغال‌زایی و خودکفایی است گفت: کمیته امداد طی سال گذشته از طریق اعطای تسهیلات اشتغال و کاریابی ۲۸۷۲ فرصت شغلی در استان ایجاد کرده است.

وی با اشاره به اینکه اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال از طریق برخی بانک‌های عامل استان و همچنین صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت انجام می‌شود، افزود: تسهیلات اشتغال و خودکفایی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد از ۲۰ به ۵۰ میلیون تومان و در اقساط ۵۰ ماه افزایش‌یافته است.

محمدی فرد بابیان اینکه رتبه‌های جذب منابع بانکی اشتغال بر اساس تعداد ثبت مشاغل در سامانه رصد اعلام می‌شود گفت: تسهیلات بانکی قرض‌الحسنه به مددجویان از ردیف بند ب از تبصره ۱۶ قانون بودجه پرداخت می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان البرز با تأکید بر ضرورت ارائه آموزش‌های مهارتی به مددجویان یادآور شد: مددجویان مستعد فاقد مهارت بر اساس علاقه و سنجش بازار کار با هماهنگی این نهاد برای گذراندن دوره‌های آموزشی به مراکز معتبر و مورد تأیید سازمان فنی و حرفه‌ای و باقابلیت اعطای مدرک رسمی معرفی می‌شوند.

وی کسب اطمینان از پایداری شغلی طرح‌های خودکفایی مددجویان توسط کارشناسان اشتغال این اداره کل را یک ضرورت دانست و بیان کرد: همه‌ساله بخشی از مددجویان تحت حمایت شامل زنان سرپرست خانوار و فرزندان مددجویان البرزی از طریق اشتغال‌زایی توانمند شده و از جمع خانوارهای کمیته امداد خارج می‌شوند.

محمدی‌فرد گفت: تسهیلات اشتغال این نهاد به‌طورمعمول در زمینه‌های خدماتی، دامپروری، کشاورزی و صنایع‌دستی به مددجویان و زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد و تعدادی از نیازمندان غیر تحت حمایت مراجعه‌کننده به دفاتر امداد پرداخت می‌شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.