سرهنگ محمد نادربیگی روز دو شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی وصول پنج فقره پرونده از کلانتری 40 کلاک در خصوص کلاهبرداری از برخی شهروندان به بهانه اجاره خودرو در سایت دیوار، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان البرز قرارگرفت.
وی اضافه کرد: در تحقیقات بیشتر از شکات مشخص شد که آگهی اجاره خودرو در سایت دیوار را مشاهده و با شخص آگهی دهنده برای اجاره خودرو تماس حاصل کرده که اعلام داشته برای اجاره خودرو علاوه بر مبلغ اجاره می بایست معادل قیمت خودرو نیز به وی سفته تحویل دهند.
وی خاطرنشان کرد که پس از هماهنگی های انجام شده برای تحویل خودرو به یک مجتمع مسکونی مراجعه و شخص آگهی دهنده آنها را برای نشان دادن خودرو به داخل پارکینگ منزل خود هدایت کرده و مدعی شده که تمام خودرو های داخل پارکینگ متعلق به وی می باشد.
نادربیگی گفت: شاکیان در ادامه اذعان داشتند که پس از تنظیم اجاره نامه خودرو و پرداخت مبلغ اجاره نامه به صورت کارت به کارت به شماره کارت های ارائه شده از سوی اجاره دهنده خودرو به نام دیگران بوده که متهم به بهانه آوردن مدارک خودرو از ساختمان خارج و متواری می شده است.
وی بیان دشت که در بررسی های بیشتر پلیس مشخص شد که آگهی ها در سایت دیوار با شماره تلفن های مختلف ثبت شده و با مراجعه ماموران به محلی که شکات مدعی بودند متهم آنها را برای تحویل خودرو برده مشخص شد که وی از ساکنان مجتمع مذکور بوده که با هماهنگی مقام قضایی متهم در یک عملیات غافلگیرانه در داخل منزل خود دستگیر شد.
وی یادآور شد که متهم ابتدا منکر هرگونه کلاهبرداری و ثبت آگهی اجاره خودرو در سایت دیوار شده که با توجه به ادله و مستندات به جرم خود اعتراف کرده و اذعان داشت که شماره کارت طلبکار های خود را به شکات برای واریز پول ارائه می کرده و برای اینکه شکایت جرات شکایت نداشته باشند سفته دریافت می کرده است.
نادربیگی گفت: متهم تاکنون به حدود یک میلیارد ریال کلاهبرداری اعتراف کرده که روانه زندان شد.
وی تاکید کرد: مردم به هیچ وجه به چنین سایت‌هایی اعتماد نکنند و برای رفع نیازهای خود از مراجع مرتبط و معتبر استفاده کنند.
2098/6993
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.