سید هادی کرابی روز یکشنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه امسال بیش از 100 میلیارد ریال صرف هزینه‌های درمانی خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد البرز شده است، افزود: مددجویان بیمار در صورت مراجعه به پزشک خانواده 10 درصد هزینه‌ها را به‌عنوان فرانشیز پرداخت می‌کنند و
ادامه درمان با دریافت معرفی‌نامه از اداره بهداشت و درمان کمیته امداد البرز دریکی از بیمارستان‌های طرف قرارداد از خدمات بستری و جراحی استفاده می‌کنند.
وی بابیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون مددجویان البرزی بیش از 110 هزار بار به مراکز درمانی مراجعه داشته‌اند، گفت: مراجعه به پزشک عمومی و متخصص، خدمات اورژانس و سرپایی، داروخانه، آزمایشگاه، تصویربرداری پزشکی، نوار نگاری، پرتودرمانی، دیالیز، آندوسکوپی و خدمات بستری و جراحی، موارد بهره‌مندی مددجویان البرزی از خدمات درمانی را تشکیل می‌دهد.
کرابی بابیان اینکه سهم فرانشیز داروهای بیماران خاص و صعب‌العلاج نیز توسط کمیته امداد تأمین می‌شود افزود: درصورتی‌که مددجوی تحت حمایت امداد توان پرداخت 10 درصد فرانشیز را نداشته باشد این نهاد سهم فرانشیز وی را نیز پرداخت می‌کند.
معاون حمایت و سلامت کمیته امداد البرز با اعلام اینکه برای تأمین هزینه‌های بستری و جراحی محدودیت و سقف وجود ندارد گفت: عمده خدمات بستری و عمل‌های جراحی مددجویان برای درمان بیماری‌های عمومی، قلبی، آب‌مروارید و ارتوپدی انجام‌شده است.
وی تأکید کرد: این نهاد پس از بررسی‌های لازم به مددجویانی که توان مالی پرداخت 10 درصد از سهم هزینه‌های جراحی خود را نیز نداشته باشند، کمک می‌کند.
کرابی بابیان اینکه 10 بیمارستان در البرز به بیماران تحت حمایت کمیته امداد خدمت ارائه می‌کنند، افزود: بیمارستان‌های دولتی شهید رجایی، شهید مدنی، شهید باهنر و کلینیک دی در کرج، دکتر شریعتی ماهدشت، امام حسن مجتبی(ع ) ، امام جعفر صادق (ع) هشتگرد، الزهراء(س ) اشتهارد و بیمارستان‌های خصوصی کوثر و ثارالله طرف قرارداد این نهاد در البرز هستند.
8029/ 6155
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.