اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی روز سه شنبه در دیدار با مداحان و نغمه سرایان اهل بیت (ع) استان البرز افزود: دشمنان نظام اسلامی قبل از ایجاد مشکلات سیاسی، اقتصادی و نظامی که به ‌مرور برای ملت ما فراهم کردند از همان روزهای اول انقلاب، کشور ما را در معرض تهاجم فرهنگی قراردادند.
وی ادامه داد: امروز تهاجم فرهنگی در فضای مجازی اوج گرفته و تهاجم یک حمله دوطرفه است و ضرباتی که دشمن از ما دریافت کرده است به‌ مراتب شدیدتر از ضربات آن‌ها بوده ؛ اما با این‌ همه به مبانی اعتقادی ما ضربه‌های زیادی وارد کرده‌اند.
آیت‌الله حسینی همدانی به رشد 20 درصدی شرکت‌کنندگان در راهپیمایی 22 بهمن اشاره کرد و گفت: بسیاری از انقلاب‌ها در همان زمان شکل‌گیری از بین رفته‌اند، اما با تمام ترفندهای دشمن و سختی‌هایی که مردم با آن‌ها دست‌به‌گریبان هستند، علت مانا بودن انقلاب اسلامی و حضور پرشور مردم، ریشه در مبانی اعتقادی و حب اهل‌بیت(ع)، مسجد و هیئات دارد.
امام‌جمعه کرج افزود: یکی از راه‌هایی که می‌تواند نیروهای جوان نظام اسلامی را تقویت کرده و عامل مانایی انقلاب شود، با توجه به تأکیدات مکرر امام جامعه، تقویت روحیه انقلابی است.
آیت‌الله حسینی همدانی یکی دیگر از آثار مهم تقویت روحیه انقلابی را جلوگیری از انحرافات خواند و گفت: کسانی که با اشرافی گری مخالف‌اند و مبانی لیبرالی را قبول ندارند و خواهان پاسخگویی و شفاف‌سازی مسئولان هستند، توسط آنان تندرو و افراطی لقب می‌گیرند تا ساکت شوند که این انحراف است.
وی افزود: اگر سفره‌ها و جلسات مسئولان را در اول انقلاب با الان مقایسه کنید مسیری را می‌بینید که آرام‌آرام کج شده و به انحراف رفته که برای جلوگیری از این انحرافات باید روحیه انقلابی را تقویت کرد.
فرمانده قرارگاه فرهنگی استان البرز هیئات را بستری مناسب برای تقویت روحیه انقلابی معرفی کرد و گفت: امام حسین (ع) از انقلابیون قطعی تاریخ اسلام است و رسالت مداحان بسیجی، تقویت همین روحیه انقلابی است که البته باید با پشتوانه معنویت همراه باشد.
آیت‌الله حسینی همدانی افزود: عده‌ای هستند که اهل تجمل و ارتباط با غرب و لابی‌گری برای ماندن در قدرت هستند که اگر هیئات با روشنگری، روحیه مطالبه گری و انقلابی گری را در مخاطب ایجاد نکنند دراین ‌بخش مسئول‌ خواهند بود.
وی خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) در عین لطافت معنویت، سیاسی بود، بنابراین هیئات هم باید سیاسی باشند و الا چیزی جز یک هیئت سکولار نخواهند بود.
امام‌جمعه کرج با تأکید بر اینکه حفظ روحیه انقلابی باعث مأیوس نشدن مردم است گفت: رهبری دائماً مردم را به آینده‌ای روشن نوید می‌دهند که زنده نگه‌داشتن شور انقلابی یکی از مهم‌ترین عوامل این امیدواری است.
آیت‌الله حسینی همدانی بابیان اینکه حضرت ام‌البنین(س) با برپایی جلسات عزا و روضه، افراد زیادی را جذب می‌کرد و وقایع کربلا را به گوش آن‌ها می‌رساند تأکید کرد: رسالت بزرگ جذب جوان‌ها بر دوش هیئات است؛ فضا را برای جوان‌ها بازکنید و با کنار گذاشتن تنگ‌نظری‌ها، جذب حداکثری جوان‌ها را در دستور کار خود قرار بدهید.
وی مداحان حاضر در جلسه را به آرمان ایجاد تمدن اسلامی توجه داد و تأکید کرد: وظیفه ما ایجاد تمدن اسلامی است که با تمسک به اولیاء الهی میسر است و تقویت این شور انقلابی وظیفه شما مداحان است.
نماینده ولی‌فقیه در استان البرز در بخش دیگری از صحبت‌ها، پاسداری از خون شهدا را یکی دیگر از عوامل بقای انقلاب دانست و اظهار داشت: نشر و صدور انقلاب مدیون ایثار شهداست که همه باید خودمان را مدیون آن‌ها بدانیم.
وی به بیان نمونه‌هایی از تکریم و تعظیم شهدا پرداخت و گفت: حضور در مقاتل و مقابر شهدا، سلام دادن به آن‌ها، برگزاری مراسم‌های یادبود در خانه‌ها و هیئات و محله‌ها، نمونه‌هایی از تکریم شهداست که باید موردتوجه قرار بگیرد.
آیت‌الله حسینی همدانی در پایان در توصیه به مداحان تأکید کرد: در کنار مدیحه و مرثیه ‌سرایی‌ها، حتی با یک بیت شعر، مضامین انقلابی را به جان مخاطبین خودتان اشراب کنید و سعی کنید که اختلاف و تفرقه در میانتان نباشد.
شوذب محمدی، مسئول بسیج مداحان استان البرز، نیز دراین نشست نکاتی را در خصوص فعالیت‌های بسیج مداحان این استان، آمار شهدای کشورارائه داد.
8029/ 6155
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.