اخبار مرتبط

مدیر شعب بانک مسکن استان البرز از اجرای مفاد ماده 2 آیین‌نامه اجرایی تبصره 35 قانون اصلاح قانون بودجه سال 95 کل کشور، خبر داد.

به گزارش ایلنا، مهدی بلوچی در جمع خبرنگاران، گفت: اجرای مفاد ماده 2 آیین‌نامه اجرایی تبصره 35 قانون اصلاح قانون بودجه سال 1395 کل کشور در خصوص بخشودگی سود متعلق به تسهیلات تا یک‌ میلیارد ریال منوط به بازپرداخت اصل تسهیلات و بخشش کلیه وجه‌ التزام‌های متعلقه در زمان تسویه است.

وی گفت: مشمولین این طرح، اشخاص حقیقی و حقوقی هستند که از بانک مسکن تسهیلات تا سقف یک میلیارد ریال و یا کمتر از آن دریافت کرده اند.

بلوچی تصریح کرد: دولت، بانک عامل را مکلف کرده در صورت بازپرداخت مانده اصل تسهیلات توسط مشمولین بطور یک جا و نقدی، نسبت به بخشودگی سود تسهیلات در سقف سهمیه ابلاغی بانک مرکزی و وجه التزام با رعایت اولویت هایی اقدام کند. 

وی با عنوان اینکه اولویت نخست، تسهیلات اعطایی یارانه‌ای مورد حمایت دولت بابت حوادث غیر مترقبه و مسکن روستایی (سررسید شده طی سال 95 و قبل از آن) است، اظهار داشت: این در صورتی اجرا می شود که اصل تسهیلات دریافتی آنها، بیش از 100 میلیون تومان نباشد.

مدیر شعب بانک مسکن البرز در ارتباط با اولویت دوم، گفت: مطالباتی را شامل می شود که تمامی پرونده‎هایی‌ که از سوی بانک بر روی آنها اقدام حقوقی صورت گرفته است، مشروط بر اینکه مانده بدهی متقاضی بابت اصل تسهیلات بیش از 50 میلیون تومان نباشد. (سررسید شده طی سال 1395 و قبل از آن).

بلوچی اضافه کرد: اولویت سوم نیز مطالبات تسهیلات گیرندگانی است که به دلیل عدم بازپرداخت اقساط تسهیلات زندانی شده و یا حکم جلب برای ایشان صادر شده است. (سررسید شده طی سال 1395 و قبل از آن) که اصل تسهیلات دریافتی آنان بیش از 100 میلیون تومان نباشد.

مدیرشعب بانک مسکن البرز، اذعان داشت: دستورالعمل اجرایی ماده 2 آیین نامه اجرایی تبصره 35 قانون اصلاح قانون بودجه سال 1395 به بانک مسکن نیز ابلاغ گردیده و بر اساس قانون مذکور، بانک مسکن می تواند در صورت تسویه یکجا و نقدی باقیمانده از اصل تسهیلات مشتریان مشمول در چارچوب ضوابط و اولویت های ابلاغی بانک مرکزی نسبت به بخشودگی سود تسهیلات به همراه جرایم متعلقه که توسط دولت و بانک تامین خواهد شد، اقدام نماید، مشروط به اینکه اصل تسهیلات دریافتی تا سقف 100 میلیون تومان بوده و حداکثر تا پایان سال 1395 به سرفصل مطالبات غیر جاری انتقال یافته باشد.

بلوچی، اظهار داشت: بخشی از تسهیلات پرداخت شده به روستاییان به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی ناشی از خشکسالی، سطح کشت و زراعت پایین، کم بودن سطح درآمد و متعاقبا عدم توانایی بازپرداخت اقساط از سوی روستاییان، معوق شده و تبصره 35 فرصت مغتنمی را برای این قشر زحمتکش فراهم می نماید تا با اعمال تخفیفی ویژه، فارغ از پرداخت سود و جرایم تاخیر تادیه؛ صرفا با پرداخت اصل تسهیلات، بدهی خود را با بانک تسویه کرده و نام خود را از لیست سیاه بدهکاران سیستم بانکی برای همیشه حذف نمایند.

بلوچی خاطرنشان کرد: کلیه بدهکاران حقیقی و حقوقی مشمول، می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به هر یک از شعب بانک مسکن در استان مراجعه کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.