شرایط خرید ربع سکه از بورس کالا

شروع معاملات ربع سکه بهار آزادی در بورس کالا از ساعت 9 صبح روز شنبه 24 دی خواهد بود؛ خریداران ربع سکه بورس حتما باید بصورت فیزیکی قطعات خریداری شده را تحویل بگیرند.

لینک کوتاه کپی شد

جی پلاس، در پی افزایش بیش از 100 درصدی حباب ربع سکه در بازار، بانک مرکزی تصمیم گرفته تا از طریق بورس کالا نسبت به عرضه 500 هزار قطعه ربع سکه اقدام کند؛  عرضه گسترده ربع سکه بهار آزادی از روز شنبه 24 دی‌ماه به مدت سه روز کاری در قالب فروش سکه در بورس کالای ایران انجام می‌شود.

خریداران می‌توانند پنج روز کاری بعد از خرید سکه در بورس، به خزانه بانک‌های عامل مراجعه کرده و با ارائه اسناد مربوط به بورس، به صورت فیزیکی، معادل سکه‌های خریداری شده را تحویل بگیرند.

 

طبق اطلاعیه بانک مرکزی، تمامی اشخاص حقیقی بالای 18 سال دارای کد ملی می‌توانند حداقل یک قطعه و حداکثر پنج قطعه سکه طلای ربع بهار آزادی را خریداری کنند.

تمامی متقاضیان خرید ربع سکه در مکانیزم حراج ناپیوسته شرکت کرده و قیمت سکه عرضه شده بر این اساس، کشف می‌شود.

در اطلاعیه‌ای که بورس کالا برای شرایط معاملات ربع سکه منتشر کرده آمده است که خریداران ربع سکه در بورس حتما باید آنرا به صورت فیزیکی تحویل بگیرند و بعدا نمیتوانند در بازار بورس بفروشند.

شروع معاملات از شنبه 24 دی ماه ساعت 9 خواهد بود؛ حداقل 1 قطعه و حداکثر 5 قطعه می‌توان خرید.

سفارشات ارسال شده باید مضربی از 100 باشد ( هر 100 سفارش معادل یک ربع سکه)و ربع سکه های ‌تحویل داده شده به مشتریان بدون وکیوم می باشند.

 

دیدگاه تان را بنویسید