حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای چهارشنبه شب در دیدار نمایندگان تشکل‌های کشاورزی استان اصفهان با رییس قوه قضاییه اظهارداشت: من به عنوان یک کشاورز زاده عرق شرم بر پیشانی دارم که نتوانستیم در گام اول عنایات لازم را در ابعاد مختلف به کشاورزان داشته باشیم.

وی اضافه کرد: در این هیات نیاز است که دیگر نمایندگانی از تشکل‌ها، سازمان‌های دولتی و دیگر نهادهای مربوطه حضور داشته باشند تا مشکلات زاینده‌رود و کشاورزان آن حل و فصل شود.

وی با بیان اینکه مطالبات کشاورزان استان انتظارات حداقلی است، گفت: کشاورزان زحمت‌کش این منطقه عمل به قانون، عدم تبعیض و عمل به وعده‌ها را درخواست می‌کنند.

وی با بیان اینکه استقلال کشور بدون توجه به کشاورزی و تولید کشاورزان بسیار سخت است، خاطرنشان کرد: عزت ملت ایران مستلزم توجه کامل به بخش کشاورزی است.

معاون اول قوه قضاییه با بیان اینکه اگر از قبل توجه جدی به کشاورزی می‌شد اکنون در بخشی از بخش‌ها نیاز به بیگانگان نبود، اظهار داشت: اقلام کشاورزی نیازهای اساسی و زیربنایی کشور محسوب می‌شود و در صورت تامین همه جانبه آن‌ها نیازی به دست دراز کردن به سوی بیگانگان و فخر فروختن از سوی آنان نیست.

حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای خطاب به حجت الاسلام رییسی رئیس قوه قضاییه خاطرنشان کرد: عنایتی بفرمایید که هیات یاد شده با حضور نمایندگان استان اصفهان به استان‌های مجاور تشکیل شود تا کشاورزان زحمت کش بتوانند به نیازهای خود برسند.

معاون اول قوه قضاییه تصریح کرد: بخشی از نیازهای کشاورزان و درخواست‌های این صنف مسائل کلی کشاورزی و در سطح کشور است اما برخی عقب ماندگی‌ها و مشکلات کنونی محدود به استان و استان‌های هم جوار است و باید برای حل آن‌ها تقسیم بندی و اولویت بندی لحاظ شود.

وی افزود: بخشی از مشکلات شاید در یک زمان محدود حل نشود اما می‌توان با تشکیل هیاتی به مرور برای حل آن‌ها تلاش کرد.

دیدار نمایندگان تشکل‌های کشاورزی استان اصفهان با رییس قوه قضاییه با موضوع احیای حقوق عامه در حوزه آب و کشاورزی عصر چهارشنبه در سالن اجتماعات تالار کوثر اصفهان برگزار شد. جمعی از نمایندگان صنف کشاورزی و دامداری شرق و غرب اصفهان درباره مشکلات حوضه آبریز زاینده رود و معضلات کشاوری در این خطه مطالبی بیان کردند.

از جمله برنامه‌های سفر رییس قوه قضاییه به اصفهان دیدار با خانواده شهدا، ایثارگران و روحانیان و دیدار با نمایندگان تشکل‌های کشاورزی، فعالان اقتصادی کارآفرینان و صنعتگران است.

همچنین نهمین اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین حوزه علمیه و دیدار با قضات و کارکنان دستگاه قضایی،حضور در شورای اداری و جلسه شورای عالی قوه قضاییه را از دیگر برنامه های سفر رییس قوه قضاییه به اصفهان است.

در این سفر معاونان قوه قضاییه از کارخانه ذوب آهن، فولاد مبارکه و پلی اکریل اصفهان و همچنین زندان نسوان و کانون  اصلاح و تربیت اصفهان بازدید می‌کنند.

در این سفر ٢ روزه سایر معاونان و مدیران کل قوه قضاییه به شهرستان‌های استان سفر و از زندان‌ها بازدید می‌کنند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.