یک کارگردان تئاتر گفت: متأسفانه تئاترهای مذهبی ما دچار کلیشه شده و در یک ساختار سنتی مانده است. چرا نباید در تئاترهای مذهبی موضوعات روز و دردهای جامعه را بیان کنیم؟
عاطفه نقوی که این روزها تئاتر خیابانی «یک جفت پاپری» به کارگردانی او در خیابان آمادگاه و روی پل خواجو اجرا می‌شود، در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان اظهار کرد: این تئاتر به مناسبت دهه کرامت به‌صورت رایگان اجرا می‌شود و توسل به ائمه اطهار (س)، موضوع اصلی آن است. 
وی ادامه داد: «یک جفت پاپری» روایتگر داستان زنی است که از درد کلیه رنج می‌برد. همسر کبوترباز او برای تأمین هزینه عمل، مجبور به فروش همه کبوترهایش می‌شود و فقط یک جفت کبوتر پاپری خود را به نیت شفای همسرش نذر حرم امام رضا می‌کند. 
این نمایشنامه‌نویس، با تأکید بر اینکه موضوع «یک جفت پاپری» کلیشه‌ای نیست، گفت: در این تئاتر کوشیده‌ایم تا مشکلات پیش روی جامعه مثل مسائل حوزه درمان را با زبان طنز بیان کنیم زیرا مردمی که مخاطبان تئاتر ما هستند روزانه با انبوهی از مشکلات روبرو می‌شوند و دیگر تحمل شنیدن مشکل دیگران و دیدن تراژدی زندگی آن‌ها را ندارند.
نقوی با اشاره به مشکل تئاترهای مذهبی اظهار کرد: متأسفانه تئاترهای مذهبی ما دچار کلیشه شده و در یک ساختار سنتی مانده است. چرا نباید در تئاترهای مذهبی موضوعات روز را بیان کنیم؟ چرا نمی‌خواهیم در ژانر تئاتر مذهبی ساختارشکنی کنیم و با آن به بیان دردهای جامعه بپردازیم؟
به گزارش ایسنا، تئاتر «یک جفت پاپری»، امروز برای آخرین بار رأس ساعت 19 روبروی هتل عباسی و رأس ساعت 20 روی پل خواجو اجرا می‌شود. رضا قلع‌گری و عاطفه نقوی، بازیگران این تئاتر هستند.

انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.