رئیس اداره هواشناسی شهرستان کاشان گفت: بررسی‌ نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد که در روزهای پایان تیرماه دشت کاشان شاهد جوی ناپایدار است و افزایش محسوس دما تا چهار درجه را تجربه خواهد کرد.
عباس ارغوانی در گفت و گو با خبرنگار ایسنا-منطقه اصفهان در کاشان، اظهار کرد: بیشینه دمای هوای دشت کاشان ۴۱ و کمینه آن ۲۸ درجه سانتیگراد خواهد شد که این افزایش دما می تواند باعث تنش گرمایی و آسیب برای سلامتی گروه های آسیب پذیر به ویژه کودکان و سالمندان شود.
وی افزود: پیش بینی می شود که آسمان در شبانه روز آینده  قسمتی تا نیمه ابری باشد، اما وزش باد نسبتا ًشدید شمال شرقی و شرقی، به خصوص در ساعت های پایانی شب همراه با گرد ‌و ‌خاک محلی  را شاهد باشیم.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه خاک به اندازه کافی رطوبت ندارد و باد از سمت شمال و شمال شرق شامل منطقه کویر و دریاچه نمک، گرد و خاک ایجاد می کند که این گرد و خاک بیشتر در ساعات اولیه شب اتفاق می افتد و این شرایط در سه روز آینده ادامه خواهد داشت.
ارغوانی گفت: با توجه به ایجاد شرایط ابرناکی که در مناطق کوهستانی به خصوص بخش نیاسر به ثمر رسید در مناطق خاوه، مشهد اردهال و ارتفاعات بلند مرز استان مرکزی بارش رگباری باران دور از انتظار نیست.

انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.