داود محبی عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: جامعه بسیج دانش‌آموزی استان توطئه‌های امریکا را به‌صورت مستمر رصد و پایش می‌کند.

وی اضافه کرد: تقویت روحیه استکبارستیزی در بین دانش آموزان استان از مطالبات اصلی بسیج دانش‌آموزی استان است.

محبی در ادامه بیان کرد: ایجاد فضای مدیریت، ایده دهی و مطالبه گری باید در بسیج دانش‌آموزی استان تقویت شود.

وی بیان داشت: مجمع علوی و فاطمی برای انتخاب و شناسایی نخبگان بسیجی استان بر مبنای انتخابات عمومی در سطح مدارس استان منتخب می‌شوند.

وی با اشاره به استقبال دانش آموزان به سفر معنوی راهیان نور گفت: درصورتی‌که اعتبارات آن تامین شود مشارکت دانش آموزان بسیار بیشتر از توان کنونی است.

مسئول واحد مقاومت دبیرستان ماندگار امام صادق(ع) قم نیز در این نشست خاطرنشان کرد: جرقه استکبارستیزی آمریکا از کودتای ۲۸ مرداد سال ۳۲ آغاز شد و هرساله تا انقلاب اسلامی افزایش‌یافته است.

امیرحسین گل پرور اظهار داشت: حمایت‌های تمام‌عیار از رژیم پهلوی، غارت اموال ملی ایران، تحریم جنگ تحمیلی و تحریم‌های متوالی و حمایت از گروهک‌های معاند از ابعاد دشمنی آمریکا با ایران است.

فرمانده واحد دبیرستان حضرت مریم نیز با اشاره به اهمیت مساله ۱۳ آبان تصریح کرد: ۱۳ آبان سالروز تبعید امام خمینی (ره)، بنیان‌گذار انقلاب اسلامی ایران از ایران به ترکیه در سال ۱۳۴۳ است.

هانیه رستمی اضافه کرد: همچنین این روز کشتار دانش آموزان توسط رژیم پهلوی در سال ۱۳۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان پیرو خط امام در سال ۱۳۵۸ به‌عنوان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و روز دانش‌آموز است که نشان از اهمیت این روز در تاریخ انقلاب دارد.

فرمانده واحد مقاومت دبیرستان ماندگار امام صادق(ع) نیز تاکید کرد: جهان سلطه هیچ‌وقت از مواضع خود عقب‌نشینی نکرده بلکه سبک و شیوه‌های تهاجم آن‌ها تفاوت پیداکرده است.

محمدمهدی حامدی کیا بیان داشت: در جنگ تحمیلی استکبار جهانی در قالب حمایت از رژیم بعث و گروهک‌های معاند به نقش خود در مقابله با انقلاب اسلامی عمل کرد.

همچنین فرمانده واحد مقاومت دبیرستان حضرت زهرا(س) خاطرنشان کرد:هم‌زمان با آغاز جنگ هشت‌ساله ایران و عراق، کشور عراق از لیست کشورهای حامی تروریست خارج و روند فروش اسلحه به این کشور آزاد شد.

زهرا دولتی اظهار داشت: همچنین آمریکا در زمان جنگ تحمیلی اطلاعات جنگی متعددی را برای زمین‌گیر کردن انقلاب اسلامی به رژیم بعث انجام داده است.

وی عنوان کرد: اعمال تحریم‌های هم‌زمان اقتصادی و نظامی هم‌زمان با آغاز جنگ تحمیلی از شیطنت‌های آمریکا در رابطه با ایران در بعد از انقلاب اسلامی بوده است.

وی تصریح کرد: استفاده عراق از سلاح‌های شیمیایی خریداری‌شده از آمریکا و بمباران سردشت از مصادیق دشمنی‌های آشکار آمریکا در قبال جمهوری اسلامی بوده است.

فرمانده واحد مقاومت بسیج دبیرستان دکتر حسابی اظهار کرد: آمریکا دشمن آشکار ملت ایران بوده و هرجا نسبت به دشمنی آمریکا غفلت شده کشور از آن ناحیه ضربه خورده است.

ریحانه حسنی بیان کرد: آمریکا حتی در کودتای ۲۸ مرداد سال ۳۲ نیز کشور انگلیس را فریب داد و سود اصلی حاصل از کنسرسیوم نفتی را نصیب خود کرد.

وی اضافه کرد: تحریم درازمدت کشورهای مختلف دنیا و تلاش در مسیر تغییر رژیم و جهت‌گیری‌های دولت‌های مختلف از سیاست‌های همیشگی آمریکا بوده است.

فرمانده واحد مقاومت بسیج هنرستان شهید رجایی نیز بیان داشت: بسیج دانش‌آموزی استان باید تحت عنوان افسران جنگ نرم، مانع از پیروزی تهاجمات دشمن در فضای مجازی و سایر تکنیک‌های رسانه‌ای شوند.

علی زند یادآور شد: برای ایجاد تقویت روحیه استکبارستیزی در بین دانش آموزان استان در درجه نخست باید آن‌ها را نسبت به تهاجم فرهنگی موجود در فضای فرهنگی و مجازی آگاه کرد.

وی بیان داشت:  درصورتی‌که حضور دانش آموزان در مثلث مدرسه، مسجد و خانواده پررنگ شود بخش مهمی از تهاجمات و نقشه‌های شوم دشمنان در آسیب‌های اجتماعی خنثی می‌شود.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.