مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: برای مقابله با بیماری های حیات وحش به ویژه آنفولانزای پرندگان، با همکاری و مشارکت اداره کل دامپزشکی استان قم رویکرد و اقدامات پیشگیرانه را تقویت کرده ایم.

به گزارش ایسنا منطقه قم، سید رضا موسوی مشکینی در دیدار مدیرکل دامپزشکی استان، عنوان کرد: گزارش بازدیدها از مناطق و تالاب های استان به صورت منظم و مستمر برای اداره کل دامپزشکی ارسال می شود و سطح همکاری ها و تعاملات فی‎مابین بسیار مناسب و مطلوب است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در سال 97 هیچ موردی از آنفولانزای پرندگان در کانون های تجمع پرندگان مهاجر در استان قم مشاهده نشد، خاطرنشان کرد: با همکاری و مشارکت اداره کل دامپزشکی استان، برای مقابله با بیماری های حیات وحش به ویژه آنفولانزای پرندگان، رویکرد و اقدامات پیشگیرانه را تقویت کرده ایم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم با اشاره به اجرای پروژه باغ پرندگان در شهر قم نیز تصریح کرد: شهرداری قم باید هرچه بیشتر زمینه نظارت کامل ادارات کل محیط زیست و دامپزشکی بر اجرای این پروژه را فراهم بیاورد تا در آینده مشکلی از جهت بیماری های حیات وحش را شاهد نباشیم.

مدیرکل دامپزشکی استان قم نیز در این نشست بر ضرورت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی در جوامع بومی و محلی برای مقابله با بیماری های حیات وحش تأکید کرد و گفت: واکسیناسیون دام و طیور به ویژه پیرامون مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع استان قم به خوبی انجام می شود.

مهدی رفیعی با بیان اینکه شهرداری قم باید در رابطه با ساماندهی و عقیم سازی سگ های بلاصاحب ورود جدی داشته باشد، گفت: ساماندهی بهداشتی کود مرغداری ها و مقابله با دلالان غیرقانونی که در این عرصه فعالیت می کنند، در راستای پیشگیری از آنفولانزای پرندگان بسیار مؤثر خواهد بود.

انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.