مسئول دفتر نظارت بر انتخابات استان قم گفت: اگر شورای نگهبان نباشد نظام اسلامی دچار استحاله خواهد شد.
به گزارش خبرنگار ایسنا منطقه قم،حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدجواد مهری در پیش از خطبه های نماز جمعه با بیان اینکه شورای نگهبان همواره در تیررس توطئه‌های دشمنان است عنوان کرد: هجمه های زیادی علیه شورای نگهبان وجود دارد زیرا این شورا در صیانت از ارکان نظام تلاش می کند.
مسئول دفتر نظارت بر انتخابات استان قم افزود: شورای نگهبان در رسالتی که بر عهده دارد هیچگاه از مسیر خود خارج نشده است.
وی اظهار کرد:نظامی که مردم سالار است باید از ارکان خود دفاع کند تا مردم بر سرنوشت خود حاکم باشند،در این عرصه شورای نگهبان وظیفه مهمی دارد.
مهری با بیان اینکه شورای نگهبان نهادی ترکیبی از 6 حقوقدان و 6 فقیه است تصریح کرد:در نظام جمهوری اسلامی،شورای نگهبان وظیفه نظارت بر انتخابات را دارد تا از مردم سالاری دینی حمایت کند.

وی گفت:گاهی برخی از ناآگاهان و یا مزدوران با وجود شناخت وظایف شورای نگهبان،این رسالت مهم را زیر سوال می برند.
مسئول دفتر نظارت بر انتخابات استان قم افزود:بیش از 40 سال از انقلاب شکوهمند اسلامی می گذرد و در این مدت انتخابات زیادی داشته ایم و 10 دوره مجلس و 12 دوره دولت تشکیل شده است.
وی بیان کرد:در تمامی این دوره ها و دولت ها،از سلایق مختلف سیاسی حضور داشتند در این میان شورای نگهبان نظارت زیادی بر مصوبات آن‌ها داشته است تا با قانون و شرع،تضادی نداشته باشد.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین مهری تاکید کرد:یکی از وظایف مهم شورای نگهبان،جلوگیری از ورود ناخالصی ها به مجلس و دولت است؛ این شورا در دفاع از تفکر امام (ره) و انقلاب ایستاده است اگر شورای نگهبان نباشد نظام اسلامی دچار استحاله خواهد شد.

مسئول دفتر نظارت بر انتخابات استان قم بیان کرد: دشمنان برای تخریب شورای نگهبان،توطئه های ناجوانمردانه ای را طراحی کرده است.
وی متذکر شد:در پایان سال انتخابات مجلس و میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری برگزار خواهد شد و مردم باید توجه داشته باشند با انتخاب صحیح، سرنوشت 4 ساله انقلاب را به دست نااهلان و افراد دارای روحیه اشرافی گری ندهند.

انتهای پیام
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.