اخبار مرتبط

به گزارش روز دوشنبه ایرنا ازپایگاه خبری پلیس، آیت الله محسن اراکی در دیدار فرمانده انتظامی استان قم افزود: مردم ما خیلی خوب هستند، با همه اقدام هایی که در سطح کشور و جهان برای شکستن حرمت قانون و مجریان قانون کشور ما صورت گرفته است، اگر در هر مملکتی صورت می گرفت فاجعه اتفاق می افتاد.
وی اظهار داشت: نیروهای نظامی کشور برای آسایش و امنیت مردم از جان خود مایه می گذارند، هیچ مسئولی حق ندارد در سخنرانی هایش آن ها را تضعیف کند، مشکل ما شکستن هیبت نظام و نیروهای نظامی و انتظامی است.
وی در ادامه گفت: نیروی انتظامی در درون کشور مرزدار است، مرز فقط مرز جغرافیایی نیست، مرزهای الهی همان مکان هایی است که ماموران ناجا پست می دهند و انجام وظیفه می کنند، یک امر به معروف و نهی از منکر پلیس برابر با صدها نماز خوانده شده است.
اراکی با اشاره به این که جرم در جامعه ما زیاد نیست، تجاهر به جرم زیاد است و دشمن نیز متجاهر به جرم را تشویق می کند گفت: در جوامع منضبط این جرم ها زیاد علنی نمی شود و جامعه آرامش دارد، پلیس باید با تجاهر به جرم برخورد جدی کند.
وی اضافه کرد: یک تخلف کوچک می تواند روحیه بی انضباطی را در جامعه بوجود آورد، ارزش قانون را در جامعه از بین ببرد، تخلف از قانون، حرمت قانون را می شکند، تخلف در فضاهای عمومی با تخلف در فضای شخصی تفاوت دارد، مسئولیت حاکمیت این است که فضای عمومی جامعه را پاک نگه دارد، فضاهای های عمومی در خدمت حاکمیت است و در اختیار افراد نیست.
دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی گفت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با نیروهای نظامی کشورهای دیگر تفاوت زیادی دارد، هر نظامی در حال خدمت، نماد امام زمان(عج)، ائمه اطهار(ع) و نماد مجریان حقیقی احکام الهی است.
وی ادامه داد: حضرت امیر(ع) خودش کار پلیس را انجام می داد و در بازار با متخلفان برخورد می کرد؛ کار شما، کار ائمه (ع)است، چون امام زمان نمی تواند به طور مستقیم وارد کار شود، نیروهای نظامی مشغول انجام وظیفه می شوند.
اراکی تاکید کرد: کارکنان ناجا نمایندگان حضرت ولی عصر(عج) و نایب برحقش رهبر معظم انقلاب هستند، فرمان رهبر، فرمان امام زمان است و شما نماینده رهبر فرزانه انقلاب و امام زمان هستید.
وی در بخش دیگری از سخنانش گفت: ارتقاء معنویت در کارکنان پلیس خیلی با اهمیت است، یکی از مواردی که در دل مردم اثر روحی و روانی دارد این است که بدانند نیروی انتظامی یک نیروی متدین و منضبط است، انضباط نیروی انتظامی به مردم این پیام را می رساند که در کارش جدی است و برعکس، بی انضباطی پلیس، مردم را به رعایت نکردن قانون سوق می دهد.

** بیش از هشت هزار پرونده به صلح و سازش ختم شد
فرمانده انتظامی قم نیزدر این دیدار اظهار داشت: بحمدالله وضعیت امنیتی استان یک وضعیت مطلوبی است و مجموعه پلیس در سال گذشته در زمینه پیشگیری و مقابله با جرایم کارنامه قابل قبولی از خود بر جای گذاشت و این مهم به وسیله تلاش همه همکاران رقم خورده است.
سردار عبدالرضا آقاخانی افزود: نیروی انتظامی سال گذشته در بحث امنیت اخلاقی و ناهنجاری های اجتماعی حساسیت ویژه ای داشت و کارهای زیادی نیزصورت گرفت، انتظار است سایر دستگاه های دخیل نیز وارد شوند و با جدیت کار کنند.
وی ادامه داد: با توجه به تاکیدهای رهبر معظم انقلاب و دغدغه فرمانده ناجا در این مسائل، ما با همین بضاعت، امکانات و تجهیزاتی که داشتیم مجدانه اقدام کردیم، البته از توان نیروهای مردمی و بسیج نیز استفاده می کنیم و اقدام های مناسبی نیز صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: در کنار این اقدام ها، خدمات اجتماعی پلیس قم نیز قابل ذکر است، در سال 97 بالغ بر هشت هزار پرونده به وسیله کارشناسان مرکز مشاوره معاونت اجتماعی و دوایر مشاوره کلانتری ها به صلح و سازش ختم شد و از ارسال این پرونده ها به دستگاه قضایی جلوگیری بعمل آمد که امر بسیار با اهمیتی است، البته خدمات مشاوره ای پلیس رایگان است و وجهی از مردم در قبال این خدمت رسانی اخذ نمی شود.
وی همچنین با اشاره به کشف حدود هفت تن مواد مخدر در سال97 گفت:پارسال مقابله و مبارزه با مواد مخدر نسبت به سال 96 بالغ بر 11 درصد افزایش داشته و مقابله جدی صورت گرفت و این در حالی است که گنجایش کمپ های ترک اعتیاد استان محدود می باشد.
آقاخانی در ادامه با اشاره به اجرای طرح سراسری ناظر یک گفت: این طرح برای برخورد با خودروهایی که راننده یا سرنشینان آن کشف حجاب کرده باشند، تدارک دیده شده و در حال اجراست.
وی ادامه داد: در این طرح پیامکی به مالک خودرویی که در آن کشف حجاب صورت گرفته ارسال می شود تا در اسرع وقت به پلیس مراجعه کند، برای بار اول تعهد گرفته می شود در صورت تکرار خودرو توقیف و برای بار سوم پرونده تشکیل و به مرجع قضایی معرفی می شود.
وی همچنین به وضعیت نامطلوب و نابسامان فضای مجازی اشاره کرد و گفت: وضعیت فضای مجازی، وضعیت مناسبی نیست، آمار جرایم در این حوزه نسبت به سال گذشته افزایش زیادی داشته و تهدیدی بالفعل و بالقوه در جامعه امروزی ما است.
1175 / 6133/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.