اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، بهرام سرمست عصر چهارشنبه در جلسه کارگروه اشتغال استان قم در تالار امام جواد(ع) استانداری، افزود: سند اشتغال استان باید متناسب با بخش های فعال اقتصادی باشد و سهم بخش صنعت، کشاورزی و خدمات به تفکیک دیده شود که باید در این میان به اولویت اشتغال در حوزه گردشگری اهتمام لازم صورت گیرد.
وی همچنین با تاکید بر این که باید طرح های کارورزی و مهارت آموزی در استان به روش های نوین ارائه شود تا موفقیت آمیز باشد، گفت: هر کدام از این طرح ها در کمیته های تخصصی مورد توجه قرار گیرد و علل نرسیدن آن ها به اهداف تعیین شده در سال های گذشته بررسی شود.
وی در ادامه، به افزایش سهم استان قم در پرداخت تسهیلات اشتغال روستاییان با موافقت وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی اشاره کرد و افزود: لازم است سهم استان در بخش تسهیلات مشاغل خانگی نیز افزایش قابل توجهی یابد.
سرمست بیان کرد: قم قطب دامداری است و مجتمع های دامداری سنتی و صنعتی خوبی در این استان فعالیت می کند که باید از این ظرفیت برای توسعه اشتغال روستاییان استفاده کرد.
وی ادامه داد: همچنین در بخش پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر روستاییان، درخواست افزایش سهم استان را داریم تا بتوانیم در سال آینده در این زمینه به موفقیت های چشمگیری دست یابیم و بیکاری را در این مناطق ریشه کن کنیم.
استاندار قم گفت: برای تدوین سند اشتغال استان در سال آینده نرخ رشد 10.8 درصد را پیشنهاد می دهیم و سیاست کاری ما این خواهد بود که کارگروه اشتغال در سال 98 به طور مستمر و ماهیانه تشکیل شود و نمایندگان بخش خصوصی، تشکل های مردم نهاد و هر مجموعه ای که موضوع بحث کارگروه است، در آن حضور داشته باشد.
وی ادامه داد: در اجرای تصمیم های کارگروه به خصوص در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغال فراگیر روستاییان و سایر بخش ها باید نظارت های لازم انجام شود تا شاهد به وجود آمدن انحراف در مسیر تحقق اهداف از پیش تعیین شده نباشیم.
سرمست بیان کرد: همچنین لازم است تمام اطلاعات مورد نیاز در خصوص شغل های جدید ایجاد شده در استان، در سامانه های اطلاعاتی ثبت و علل وجود فاصله میان تعداد اشتغال ثبت شده با اشتغال مورد تعهد دستگاه های اجرایی بررسی شود.
کارگروه اشتغال استان قم با حضور محمد امید، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس جمهوری و شماری از مسئولان استان برگزار و در آن راهکارهای توسعه اشتغال در مناطق روستایی قم ارائه شد.
7405/ 1175
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.