اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی روز پنجشنبه در همایش تقدیر از فعالان حوزه صبر(صلح، بخشش و رضایت)، درقم افزود: اوایل انقلاب و جنگ تحمیلی نمونه هایی از توسعه فرهنگ دینی را شاهد بودیم و منشا گذشت ها و ایثارها از همین فرهنگ بوده و رشد یافته است.
وی اضافه کرد: فرهنگ گذشت در افرادی که با یک توهین و تهدید به مراجع قضایی مراجعه می کنند، تاثیرگذار نبوده است، در حالی که اگر احکام دین را همراه با روح دین بپذیریم، فرهنگ صلح و سازش احیا می شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: تشکیلات قضایی از شعبه ها تا مدیریت با شهروندان ارتباط تنگاتنگی دارد و با ارتباط چهره به چهره به مشکلات آنها رسیدگی می کند.
خلیلی اضافه کرد: دربرخی موضوعات اتهامی مثل تهدید، افترا و مزاحمت، شاکی با وجود نداشتن دلیل و ناتوانی در اثبات، اصرار دارد تا قرار تعقیب برای متهم صادر و به رای دیگری راضی نمی شود.
وی تصریح کرد: متاسفانه در این مسائل به فرهنگ وحیانی و دینی گذشت بی توجهی می شود، در حالی که قرآن تاکید بسیار بر صلح و سازش دارد.

** معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری قم در این همایش گفت: صلح، بخشش و رضایت از مسائلی است که در اسلام مورد تاکید جدی قرار گرفته و دراین استان نیز قدم های خوبی در این عرصه برداشته شده است.
حجت الاسلام والمسلمین مجید یزدی به اهمیت بخشش و گذشت در دین اسلام اشاره کرد و افزود: صلح و سازش از مهمترین مسائلی که حضرت علی(ع) درلحظات آخر عمر به آن سفارش می کنند.
وی با تاکید بر فضیلت بسیار عفو و گذشت، ادامه داد: در روایات و آیات قرآنی نقل شده فردی که اهل انفاق باشد، خودش را رشد می دهد و به خداوند نزدیک تر می شود.
وی گفت: تلاش کنیم تا عفو و گذشت در دستگاه قضایی گسترش یابد تا به اقتدار دستگاه قضایی و نظام کمک کرده باشیم.
همایش تقدیر از فعالان حوزه صبر(صلح، بخشش و رضایت) با حضور مسئولان استان قم در سالن همایش های اتاق اصناف برگزار شد و تعدادی از فعالان عرصه صلح و گذشت تقدیر قرار گرفتند.
/2085/ 6133/
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.