اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی حسن قیصری روز شنبه در گفت و گویی افزود: از ساعت 24 روز 27 شهریور تا ساعت 24 روز 29شهریورماه جاری، عبور و مرور و توقف هرگونه وسایل نقلیه اعم از خودرو و موتورسیکلت به استثناء وسایل امدادی در معابر قم شامل «از میدان جهاد به طرف چهارراه بازار و کلیه معابر منتهی به خیابان 19 دی، خیابان 45متری عماریاسر - قبل از 7متری باجک به طرف تقاطع عماریاسر- آذر، خیابان آذر از تقاطع شهید روحانی به طرف 45متری عمار یاسر - آذر، خیابان انقلاب از سه راه سجادیه به طرف چهارراه عماریاسر - انقلاب، از میدان روح الله به طرف تقاطع شهدا و از دور برگردان شهید مصطفی خمینی به طرف پل حجتیه» ممنوع است.
وی افزود: در سایر معابر در صورت نیاز، محدودیت آمد و شد به صورت مقطعی اعمال خواهد شد.
قیصری گفت: محل پارک خودروها نیز شامل پارکینگ شرقی حرم، پارکینگ طبقاتی، پارکینگ زمزم، پارکینگ مصلا، پارکینگ اتوبوسرانی، پارکینگ مکانیزه، پارکسوار شمالی و پارکینگ تقاطع شهدا می باشد.
وی از تمامی رانندگان خواست، از توقف و آمد و شد در مناطق اشاره شده در طرح اجتناب کرده و با ماموران راهنمایی و رانندگی همکاری لازم را به عمل آورند.
وی تاکید کرد: براساس ماده 191 و 193 آیین نامه راهنمایی و رانندگی ورود هرگونه خودرو و موتورسیکلت به دسته های عزاداری ممنوع بوده و در صورت وجود چنین موردی پلیس با رانندگان متخلف برخورد می کند.
روزهای چهارشنبه و پنجشنبه این هفته مصادف با تاسوعا و عاشورای حسینی، ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یاران با وفای ایشان است.

** گل مالیدن به شیشه ها و پلاک خودرو ممنوع است
سرپرست پلیس راهور استان قم در ادامه سخنان خود گفت: خودروهایی که به دلیل مالیدن گل، پلاک آن ها مخدوش شده و راننده و سرنشینان آن غیر قابل رویت باشند، از سوی پلیس متوقف می شود و راننده مجاب به برگرداندن آن به حالت اولیه است و در صورت بی توجهی به هشدار و توصیه ها خودرو توقیف و به پارکینگ منتقل می شود.
قیصری افزود: برخی مواقع، گل مالیدن به خودروها به حدی است که راننده و سرنشینان خودروها قابل رویت نبوده و پلاک آن ها نیز مخدوش و ناخوانا می شود و حتی در مواردی رنگ خودرو نیز قابل تشخیص نمی باشد که این جزء مصادیق نقض آیین نامه بوده و پلیس را مجاب به برخورد قانونی می کند.
1175 /
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.