حجت الاسلام عبدالله حسنی روز چهارشنبه در آستانه روز دانشجو در مصاحبه با خبرنگاران افزود: روز شنبه ۱۶ آذر ماه طی آئینی و با حضور مسوولان از دانشجویان، اساتید، فعالان فرهنگی و تشکل‌های منتخب تجلیل خواهد شد.

 وی با بیان اینکه در طول سال هم برنامه‌های متنوع فرهنگی، قرآنی و دینی برای اساتید و دانشجویان در دانشگاههای استان برگزار می شود، اظهار داشت: اساتید دانشگاههای استان در تمامی دوره‌هایی که تحت عنوان "ضیافت اندیشه " در عتبات عالیات و یا مشهد مقدس برگزار می شود، شرکت می‌کنند.

 وی بیان کرد: برگزاری دوره های آموزشی سبک زندگی اسلامی با حضور اساتید برجسته کشوری برای دانشجویان و اساتید و راه‌اندازی اتاق فکر و شورای راهبردی با هدف اتقای سطح کیفی و کمی برنامه های فرهنگی از دیگر اقدامات این نهاد در طول سال است.

او با اشاره به اینکه همه باید برای گسترش و توسعه ازدواج دانشجویی کمک کنند، اضافه کرد: پارسال ۱۱۶ زوج دانشجو از دانشگاههای استان به طور رایگان به مشهد مقدس اعزام شدند و دانشجویانی که از سال ۹۷ تاکنون ازدواج کرده اند، می‌توانند در سامانه ازدواج نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها ثبت نام کرده و به مشهد مقدس اعزام شوند.

حجت الاسلام حسنی گفت: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته طلاق در ازدواج دانشجویی بسیار کم است چرا که دانشجویان با آگاهی و شناخت بیشتر ازدواج می‌کنند.

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌های استان اردبیل از تاسیس و راه اندازی بنیاد حامیان دانشگاه برای جلب کمک های خیرین در استان برای احداث خوابگاههای دانشجویی خبر داد.

وی اظهار داشت: برای وحدت، هم افزایی و تعامل بیش از پیش حوزه با دانشگاه امسال ۲۰ برنامه مختلف با شرکت طلاب، دانشجویان و اساتید حوزه و دانشگاه در استان برگزار خواهد شد.

حسنی  با اشاره به استقبال بسیار خوب اساتید و دانشجویان از برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه‌های استان بیان کرد: برگزاری کرسی‌های آزاد اندیشی در دانشگاه‌ها افزایش یافته به طوری که قبلا اگر کل دانشگاه یک نفر دبیر داشت امروز هر دانشکده یک نفر دبیر هم‌اندیشی دارد.

وی با بیان اینکه هیچ دانشجوی بد پوشش و بدحجاب به کمیته انضباطی معرفی نمی شود، اضافه کرد:  در صورت مشاهده چنین مواردی با ارایه مشاوره‌های لازم و با قانع کردن فرد تلاش می‌شود که در پوشش و حجاب خود دقت لازم را داشته باشد.

او ادامه داد: در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی تلاش بر این است با برگزاری مراسم های مختلف بصیرت و معرفت دانشجویان و اساتید افزایش یابد تا علاوه بر برگزاری انتخابات پر شور و با شکوه بهترین ها به مجلس راه یابند.

   

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.