سرهنگ علیرضا صحبتی روز چهارشنبه در نشست پلیس راه و راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان تالش استان گیلان با فرماندار خلخال افزود: این محدودیت تردد برای تمام تانکرهای نفت‌کش حامل مواد سوختی بارگیری شده از شهر رشت در استان گیلان به سمت خلخال از اول دی ماه امسال تا ۲۹ اسفندماه سال جاری اعمال خواهد شد.

وی هدف از اجرای این طرح را پیشگیری از رخداد هرگونه حادثه رانندگی ناشی از تردد خودروهای سنگین بر سطح برفی و یخ‌زده جاده کوهستانی خلخال - اسالم و تسهیل در تردد سایر خودروهای عبوری از این جاده ارتباطی برفگیر مشترک استان‌های اردبیل و گیلان ذکر کرد.

او افزود: تجربه سال‌های گذشته حاکی از ایجاد راه‌بندان‌های ناخواسته ناشی از توقف این خودروهای سنگین در میان راه حتی با داشتن زنجیرچرخ به علت وجود گردنه‌های متعدد ،پیچ‌های تند ،سربالایی و سراشیب‌های تند ،بارش‌های سنگین برف ،کولاک شدید و محدودیت دید ناشی از مه غلیظ در این جاده ارتباطی است.

سرهنگ صحبتی اظهارکرد: این محدودیت علاوه بر تانکرهای حامل موادسوختی که زیرنظر شرکت نفت استان و شهرستان فعالیت می‌کنند، شامل حال خودروهای بارکش و کشنده‌های سنگین حامل مواد صنعتی و مایعات خطرناک نیز می‌شود.

فریدون بابایی ،فرماندار خلخال نیز در این نشست از همکاری فرماندهی پلیس راه اردبیل - خلخال و تالش - صومعه‌سرا در استان گیلان برای حضور در این شهرستان و تصمیم کارشناسی شده برای اعمال طرح ممنوعیت تردد وسایط نقلیه سنگین حامل مواد سختی و خطرناک در جاده ارتباطی خلخال - اسالم قدردانی کرد.

وی افزود: پیش از این در جلسه کمیته برف‌روبی این شهرستان اعمال محدودیت تردد خودروهای سنگین با نظر مسوولان راهداری و پلیس راه استان‌های اردبیل و گیلان در فصل زمستان و با توجه به بارش‌های سنگین برف ،یخ‌بندان سطح جاده و همچنین مشکلات ناشی از توقف این خودروها در میان راه و ایجاد راه‌بندان‌های ناخواسته پیشنهاد شده بود.

وی گفت: محدودیت و ممنوعیت تردد وسایط نقلیه موتوری یاد شده با هدف پیشگیری از وقوع حوادث رانندگی در سطح یخ‌زده جاده ارتباطی خلخال - اسالم در فصول سرد سال صورت گرفته و این محدودیت تا اول بهار سال آینده ادامه خواهد داشت.

او با بیان اینکه در جریان بارش برف پاییز امسال بارها موجب توقف این وسایط نقلیه در میان جاده خلخال - اسالم حتی با داشتن زنجیر چرخ موجب راه‌بندان و گرفتاری سایر خودروها شده، اظهار کرد: مسیر تردد تانکرهای سوخت‌رسان بزرگ برای سوخت‌گیری از رشت در استان گیلان جاده اردبیل -  آستارا  و اردبیل به خلخال تعیین می‌شود.

وی گفت: با هدف پیشگیری از گرفتاری خودروهای فاقد زنجیرچرخ در مسیر خلخال - اسالم کنترل زنجیر چرخ تمام وسایط نقلیه بر عهده پلیس راه بوده و انتظار می‌رود این مهم با همکاری ماموران پلیس راه استان‌های اردبیل و گیلان در ابتدای ورودی این جاده از هر ۲ سمت صورت گیرد.

سرهنگ احمدرضا کرامتی ،فرمانده پلیس راه تالش - صومعه‌سرا  و بخت‌شاهی رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای شهرستان تالش در استان گیلان نیز در این نشست برای همکاری در اجرای این طرح مشترک با مسوولان خلخال اعلام آمادگی کردند.

شهرستان خلخال ، استان اردبیل را به استان گیلان متصل می‌کند، جاده خلخال - اسالم و خلخال - پونل ۲ راه ارتباطی استان‌های اردبیل و گیلان می‌باشد.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.