به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، حسن قبادی در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری این شهرستان با اشاره به اینکه گام‌های موثری در حوزه تولید و اشتغال در  دو سال اخیر برداشته شده، افزود: در حوزه تسهیلات پایدار روستایی و عشایری بیله‌سوار رتبه اول استان را دارا  می‌باشد.

وی بیان کرد: با اینکه سهمیه شهرستان در این بخش  ۱۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده  اما مبلغ ۱۷میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان جذب شده است.

وی اضافه کرد: تعهد اشتغال در شهرستان بیله‌سوار امسال هزار و ۸۰۷ نفر می‌باشد که تاکنون ۲۰درصد از این تعداد محقق شده است.

او گفت:  سهمیه شهرستان در حوزه مشاغل خانگی ۴۰۶میلیون تومان می‌باشد که از این میزان ۲۴۰میلیون تومان  توسط بانک‌های عامل پرداخت شده است.

قبادی با بیان اینکه، از اولویت‌های مهم برای حرکت در مسیر توسعه توجه به بخش کشاورزی می‌باشد، گفت: آمار و ارقام نشان می‌دهد که به این بخش در دولت‌های یازدهم و دوازدهم به صورت ویژه توجه شده است.

فرماندار بیله سوار اظهار کرد: در راستای  تجهیز مکانیزاسیون کشاورزی ۱۲ میلیارد و ۵۰۰  میلیون از طریق جهاد کشاورزی جذب شده و  ۸۲دستگاه تراکتور ،۱۲۱ دستگاه ادوات کشاورزی و ۲دستگاه کمباین نیز برای تحویل به متقاضیان در نظر گرفته شده است.

قبادی افزود: فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه بوم‌گردی و طبیعت گردی بارزترین پتانسیل و ظرفیت گردشگری بیله سوار بوده و این شهرستان با توجه به ویژگی‌های ممتاز خود در این زمینه این توانایی را دارد که به قطب بوم‌گردی منطقه تبدیل شود.

بیله سوار در شمال اردبیل و در همسایگی جمهوری آذربایجان واقع است.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.