مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا گفت: این باشگاه تفریحی با هدف توسعه گردشگری و معرفی ظرفیت‌های طبیعی استان در سطح ملی و بین‌المللی و توسط بخش خصوصی فعال در حوزه گردشگری در استان اردبیل تشکیل شده است.

نادر فلاحی با اشاره به این که این باشگاه پرنده‌نگری با استفاده از نیروی انسانی متخصص سعی در فرهنگ‌سازی در حوزه طبیعت گردی را دارد، بیان کرد: عمده فعالیت این باشگاه، معرفی پرندگان مهاجر و ساکن استان برای علاقه‌مندان و گردشگران در بیش از ۱۰ زیستگاه آبی و غیرآبی از شمال تا جنوب استان اردبیل خواهد بود.

وی افزود: طبق اعلام نهادهای ذیربط، استان اردبیل سالانه پذیرای بیش از ۱۰۰ گونه و با هزاران قطعه پرنده مهاجر بوده و این ظرفیت بسیار خوبی برای جلب گردشگران در این استان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل اضافه کرد: پرنده‌نگری به عنوان یک رشته پرطرفدار در سطح دنیا در کانون توجه بسیاری از علاقه‌مندان به این حوزه قرار دارد و ما در استان اردبیل نیز با کمک بخش خصوصی می‌توانیم این رشته پرطرفدار را معرفی کنیم.

فلاحی تاکید کرد: اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اردبیل از ایده‌های خلاقانه و ابتکاری در راستای معرفی ظرفیت‌های استان در توسعه گردشگری به صورت ویژه حمایت می‌کند.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.