سید محمد رضی‌نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: مجموع طول راه‌های در دست مطالعه استان جهت احداث باند دوم به طول ۳۳۷ کیلومتر است که توسط هفت شرکت مهندسان مشاور ذیصلاح در حال انجام بوده و  با تکمیل آن نیازهای بزرگراهی مورد نیاز استان در بلند مدت برطرف خواهد شد.

وی اظهار داشت: برای ایجاد هماهنگی نوع راه با نیازمندی‌های حجم ترافیک در بلندمدت و همچنین به منظور ایجاد شرایط ایمن برای استفاده کنندگان از راه‌های مواصلاتی استان ، مطالعات بهسازی و احداث باند دوم در سطح راه‌های استان انجام می‌گیرد.

وی بیان کرد: برای توسعه راه‌های شریانی استان، اداره فنی و امور مهندسان مشاور اداره کل راه و شهرسازی مطالعات احداث باند دوم محورهای رضی- گرمی ، گرمی- بیله سوار ، بیله سوار- پارس آباد و سه راهی سربند به سه راهی مشگین‌شهر را در دست اقدام دارد.

رییس اداره فنی و امور مهندسان مشاور در ادامه جادهاردبیل – سرچم، مشگین شهر – اهر و همچنین نیر – سراب را بعنوان سایر جاده‌های در دست مطالعه در استان نام بردند.

وی بیان‌کرد: اعتبار کل راه‌های شریانی استان حدود۱۶۰۰ میلیارد ریال بوده که امید است با پیگیری مسئولان بتوانیم تخصیص۱۰۰ درصدی را دریافت کنیم.

رضی‌نژاد  به احداث باند دوم پروژه سه‌راهی صحرا - رضی - امیرکندی اشاره کرد و گفت: کل طرح احداث باند دوم پروژه سه‌راهی صحرا - رضی - گرمی - بیله‌سوار به طول ۱۳۹ کیلومتر است که  هشت کیلومتر در سال‌های گذشته به بهره‌برداری رسیده و هفت کیلومتر هم در سفر ریاست جمهوری به استان افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند
نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.